صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » اصفهان با 5 شهرستان کرونایی وضعیت خوبی ندارد/ واکسیناسیون موثر بوده است

استاندار اصفهان:

اصفهان با 5 شهرستان کرونایی وضعیت خوبی ندارد/ واکسیناسیون موثر بوده است

استاندار اصفهان گفت: اکنون وضعیت استان به لحاظ قرار گرفتن پنج شهرستان اصفهان، اردستان، خمینی‌شهر، کاشان و آران و بیدگل در شرایط قرمز کرونایی خوب نیست.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۶ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ عباس رضایی در جلسه شورای آموزش و پرورش اصفهان با اشاره به اینکه مبانی آموزش دچار اشکال است افزود: باید با تغییر نگاه، فرهنگ و زیرساخت به توسعه هنرستان‌ها بپردازیم.

وی اظهار کرد: اکنون تنها نگاه در آموزش و پرورش و حتی آموزش عالی، تربیت نیروهای علاقه‌مند به نشستن پشت میز است زیرا  به آموزش مباحث تئوری به آنها پرداخته می‌شود.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه باید این تغییر نگاه از اصفهان شروع شود گفت: از اصفهان، ابتکار، خلاقیت و نوآوری انتظار می‌رود.

وی با اشاره به آمار بیکاری سال ۹۷ در استان اصفهان گفت: در آن زمان آمار بیکاری استان ۱۴،۷ درصد بود که دو درصد این آمار در استان صنعتی و فنی اصفهان از متوسط کشوری بالاتر بود و نشانه اشتغال کمتر و بیکاری بیشتر بود.

رضایی یادآور شد: در زمان حاضر آمار بیکاری در استان به ۹،۷ درصد رسیده که بیانگر افزایش اشتغال ۱،۷ درصدی استان نسبت به متوسط کشوری است.

استاندار اصفهان افزود: اکنون وضعیت استان به لحاظ قرار گرفتن پنج شهرستان اصفهان، اردستان، خمینی‌شهر، کاشان و آران و بیدگل در شرایط قرمز کرونایی خوب نیست.

وی با اشاره به مطلوبیت واکسن‌های کرونایی که در حال تزریق به افراد است گفت: در نظام درمان همه کارکنان بهداشت و درمان استان واکسن زدند و چند وقتی است که مرگ و میر در بین آنها دیده نشده و این بیانگر آن است که واکسیناسیون موثر بوده است.

رضایی فزود:  ۶۰ درصد ویروس “دلتا” بیشتر از نمونه‌های قبلی در جامعه شیوع دارد که نیازمند رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی است.

وی با یادآوری اینکه دولت درصدد است که کار واکسیناسیون معلمان و استادان دانشگاه به اتمام برسد گفت: بر این اساس از متولیان آموزش و پرورش استان تقاضا می‌شود از اکنون بررسی‌های خود را بر این امر متمرکز کنند که اگر کرونا در سال تحصیلی جدید ادامه داشت شیوه تدریس را چگونه ادامه خواهند داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد