صفحه اصلی » اجتماعی » 11530 نفر امسال به داروخانه هلال احمر مراجعه کردند/ در حال حاضر مشکلی برای تهیه انسولین وجود ندارد

11530 نفر امسال به داروخانه هلال احمر مراجعه کردند/ در حال حاضر مشکلی برای تهیه انسولین وجود ندارد

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: از شروع سال جدید تا کنون ١١ هزارو ۵٣٠ نفر مراجعه کننده به داروخانه مرکز داشتیم که پاسخوی آنان بودیم.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۵ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۸

امیر جلالیان در گفت و گو با صاحب نیوز؛ اظهار کرد: با توجه به تحریم ها مشکلاتی در خصوص تهیه دارو وجود دارد که با تلاش ها و پیگیری های معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تقریبا مشکل حادی در زمینه تهیه دارو نداریم.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان اصفهان عنوان کرد: مشکلات در زمینه تهیه دارو  وجود دارد اما خوشبختانه تا امروز توانستیم سبد دارویی بیماران را تکمیل کرده و تحویلشان دهیم.

جلالیان با اشاره به اینکه مشکل خاصی در خصوص تهیه دارو در استان وجود ندارد، بیان کرد: تحریم ها در زمینه تهیه داروهای خاص اثرگذار است و تا زمانی که تحریم ها باشد مشکلات همچنان ادامه خواهد داشت که این مشکلات با پیگیری و هماهنگی معاونت غذا و دارو به حداقل رسیده است تا بیماران تحت فشار قرار نگیرند.

وی افزود: یکی از داروهایی که کمیاب شد انسولین بود که پوشش همگانی دارد ولی بحران کمیاب بودنش را گذراند و در حال حاضر خدمات دهی برای تحویل انواع انسولین طبق روال انجام می شود و اکنون مشکلی در زمینه تهیه انسولین وجود ندارد.

امیر جلالیان خاطرنشان کرد: در زمینه تحویل انسولین به بیماران، محدودیت داریم ولی نمی گذاریم بیماری بدون انسولین از داروخانه خارج شود.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان اصفهان ادامه داد: از شروع سال جدید تا کنون ١١ هزارو ۵٣٠ نفر مراجعه کننده به داروخانه مرکز داشتیم که پاسخوی آنان بودیم.

جلالیان اذعان کرد: از گذشته تا کنون که انسولین های قلمی وارد بازه شده است برای بیمارانی که انسولین تزریق می کنند یک پرونده تشکیل می شود تا هنگام مراجعه بیمار، در سیستم مشخص می شود که این دارو برای کدام بیمار استفاده شده است.

وی در پایان افزود: از اسفند ماه سال 98 تا کنون درب داروخانه مرکز در تمام ساعات روز به روی تمام مراجعه کنندگان باز بوده و حتی روزهایی که دولت به دلیل شیوع کرونا تعطیل اعلام می کرد نیز داروخانه مرکز هلال احمر ارائه خدمات داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد