صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » مساجد محور حل مشکلات محلات باشند/ مردم به سپاه پاسداران و مجمع رهروان امربه معروف نهی از منکر اعتماد دارند

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان:

مساجد محور حل مشکلات محلات باشند/ مردم به سپاه پاسداران و مجمع رهروان امربه معروف نهی از منکر اعتماد دارند

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: مساجد باید پایگاه مردمی امربه معروف و محلی برای حل مشکلات مادی و معنوی مردم در محله‌ها باشند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۸ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار اعضای مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان، با اشاره به اعتماد مردم به نهادهایی مانند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مجمع رهروان امربه معروف و نهی از منکر، گفت: امام حسین(ع) فرمودند همه واجبات به وسیله امر به معروف و نهی از منکر برپا خواهد شد.

وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر کردن به این معنا است که انسان نسبت به دین بی تفاوت نیست و اگر مردم نسبت به دین بی تفاوت نباشند یعنی نسبت به دین بی باک نیستند، احیای امر به معروف و نهی از منکر یعنی اینکه به مردم متذکر شویم که نباید نسبت به دین بی تفاوت بود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان اظهار کرد: افزایش گروه‌ها و مجموعه‌های مردم نهاد که در زمینه ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر فعالیت می‌کنند موضوع بسیار خوبی است و می‌تواند در نهادینه شدن این فرهنگ در جامعه بسیار مؤثر باشد.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه باید مساجد از پایگاه های مردمی امر به معروف و نهی از منکر باشند، تصریح کرد: شناسایی افراد نیازمند و مستضعفان در محله‌ها باید در مساجد صورت بگیرد و به صورت پنهانی و با حفظ کرامت افراد و دستورات دین مبین اسلام به آنها یاری رسانی شود، از بیماران محله‌ها عیادت شود و اگر بیماری نیاز به همراهی و کمک مادی و معنوی دارد به مشکل او رسیدگی و نسبت به رفع گرفتاری افراد اقدام بشود.

وی با تأکید بر اهمیت مساجد در برطرف کردن مشکلات مادی و معنوی محله‌ها، خاطرنشان کرد: مساجد می‌توانند بسیاری از مشکلات و مسائل محله‌ها را برطرف کنند و نقش آفرینی جدی در جامعه داشته باشند به شرط اینکه فعال باشند و افراد توانمند مدیریت مساجد را عهده دار باشند.

در ادامه این دیدار سردار جواد استکی رییس مجمع رهروان امربه معروف و نهی از منکر استان اصفهان، با اشاره به فلسفه شکل گیری این مجمع، گفت: از سال 95 مسؤولیت این مجمع را عهده‌دار شدم و تلاش کردیم با همکاری و همیاری افرادی نظیر حجت الاسلام صادق‌زاده در راستای احیای این واجب فراموش شده گام برداریم.

وی در ادامه افزود: همه فعالیت‌های مجمع رهروان امربه معروف به عشق احیای این فریضه واجب و لبیک گفتن به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت امر به معروف و نهی از منکر است، امیدوار هستیم با توجه به حضور آیت الله رئیسی در دولت بتوانیم این واجب فراموش شده را احیا کنیم.

حجت الاسلام حمیدرضا صادق زاده جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان، در ادامه خاطرنشان کرد: حدود 800 مسجد در طرح سلام مسجد که با همکاری حجت الاسلام ابطحی رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد در حال انجام است در ایام کرونایی که مساجد تعطیل بودند وارد این طرح شدند که با محوریت فعالیت های فرهنگی در فضای مجازی و تولید محتوا در این زمینه است.

وی ادامه داد: حدود 1700 نفر در مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان در سال گذشته آموزش دیدند، همچنین 12 جلسه مباحث تخصصی انتخابات در ایام انتخابات برگزار شده است، یکی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب مسأله کمک به سالمندان بوده است که به این موضوع نیز توجه ویژه‌ای در مجمع رهروان داشته‌ایم.

حجت الاسلام صادق‌زاده تصریح کرد: حدود 500 سالمند نیازمند را با همراهی متخصصان حوزه تغذیه و مسائل بهداشتی و سلامت سالمندان تحت پوشش قرار دادیم و تلاش شد تا به مسائل تخصصی سالمندان در ایام کرونایی توجه بشود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد