صفحه اصلی » ورزشی » ذوب آهن در بازی با نساجی می تواند خود را نجات دهد/ حسینی تقریبا یک فوتبال چهار دفاعه خوبی را طراحی کرده است

یک مربی فوتبال :

ذوب آهن در بازی با نساجی می تواند خود را نجات دهد/ حسینی تقریبا یک فوتبال چهار دفاعه خوبی را طراحی کرده است

مربی فوتبال گفت: سپاهان و گل گهر مانند سال قبل می توانند ذوب آهن را نجات دهند و ذوب آهن در بازی با نساجی می تواند خودش را نجات دهد.

❖ نویسنده: مجید پوستین دوز | تاریخ انتشار: ۱۵:۱۵ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز  با اشاره به اینکه بازی مسجد سلیمان و ذوب آهن در گرمای حدود 50 درجه و زیر نور انجام شد، اظهار کرد: بازی ذوب آهن در مقابل مسجد سلیمان یک بازی خوب و استثنایی بود.
مربی فوتبال عنوان کرد: رقابت بین تیم مسجد سلیمان که در رده دوازدهم جدول با 28 امتیاز و ذوب آهن در رده چهاردهم جدول و 23 امتیاز، باعث می شد بازی حساس شود.
شفیعی بیان کرد: نفت مسجد سلیمان دنبال آن بود ک نبازد چراکه با یک امتیاز نیز می توانست استحکام خود را در جدول حفظ کند و خطر سقوط را کمتر حس کندوی افزود: فکری دنبال آن بود که به یک امتیاز نبازد تا بتواند از پایین جدول جدا شود ذوب آهن نیز می توانست با یک مساوی جای خود را حفظ کند تا سایپا را زیر پای خودش داشته باشد ضمن اینکه ماشین سازی اوت شده بود.
حسن شفیعی اظهار کرد: دو تیم نفرات خاص خودش را نداشت و در زمین گرم مسجد سلیمان بازی انجام شد گردان هفته قبل از بازی اخراج شد فرید کریمی نیز در این بازی نبود.
مربی فوتبال اذعان کرد: در لحظات اول بازی هر دو تیم با احتیاط بازی می کردند و همدیگر را محک می زدند تا اینکه ذوب آهن رفته رفته به جلو حرکت کرد و نبض بازی را دست گرفت.
شفیعی خاطرنشان کرد: تیم ذوب آهن با زدن ٣ گل به مسجد سلیمان در نیمه اول با شکل و مدلی که در زمین ایستاده بودند برتری خود را به مسجد سلیمان تحمیل کرد.
وی افزود: فرشاد محمدی مهر، ابراهیم زاده، وحید محمدزاده و پناهی چهار خط دفاعی بودند و یکی از موارد جالب توجه این بود که ابراهیم زاده و محمدزاده هر دو چپ پا بودند و وسط زمین ایستاده بودند.
حسن شفیعی ادامه داد: اسدبیگی و مومنی هافبک وسط، جلوی زمین نیز محمود آبادی را قرار داده بودند و به این شکل بازیکنان در زمین ایستاده بودند.
مربی فوتبال با اشاره به اینکه تعدادی از نفرات ذوب آهن خوزستانی بودند و با آب و هوا آشنا بودند، توضیح داد: حسینی سیستم 4،2،3،1 را برای این بازی طراحی کرده بود.
*حسینی تقریبا یک فوتبال چهار دفاعه خوبی را طراحی کرده بود
شفیعی در رابطه با بازیکنان ذوب آهن گفت: یکی از کارهای خوبی که در این بازی انجام شد این بود که دفاع های چپ و راست نسبت به بازی های گذشته کمتر فضای خودشان را خالی می کردندو پوشش خوبی در قسمت خودشان می دادند.
وی با اشاره به اینکه حسینی تقریبا یک فوتبال چهار دفاعه خوبی را طراحی کرده بود، افزود: نیمه اول با گل هایی که زده شد، دور زدن ها و تک پاس دادن ها انجام شد.
حسن شفیعی عنوان کرد: بازی خوبی بین محمودآبادی، رنجبری، جهانی و شنعانی انجام شد تا اینکه ذوب آهنی ها از سمت راست نفوذی انجام دادند، گل زدند و نیمه اول را به خوبی تمام کردند.
مربی فوتبال متذکر شد: به اعتقاد من و با توجه به شرایطی که مسجد سلیمان داشت ذوب آهن می توانست چند گل دیگر نیز بزند که اگر یک سری اصول را رعایت می کردند این گل ها زده می شد.
شفیعی با اشاره به اینکه یکی از اصولی که در بازی رعایت نشد این بود که ذوب آهنی ها نباید عقب می آمدند، بیان کرد: به بجای اینکه بازیکنان به وسط زمین بروند و پرس انجام دهند که قدرت این کار را نیز در این بازی داشتند و در دقایق اول نیمه دوم نیز این کار را انجام دادند ولی بعد از آن یا به دلیل گرما عقب کشیدند یا طراحی تیم اینگونه بود که تیم عقب برود و در یک سوم دفاعی خودشان قرار گرفتند.
وی افزود: اعتقاد من این بود که چون هوا گرم بود حسینی می توانست نیمی از تیمش را عوض کند که تیم عقب نرود حسینی 5 تعویض داشت ولی این تعویض ها را دیر انجام داد.
حسن شفیعی اظهار کرد: حسینی باعث شد به تیم ذوب آهن فشار وارد شود چرا که با عقب نشینی ذوب آهنی ها به مسجد سلیمان اجازه داده شد جلو آمده، سانت کرده و مسجد سلیمان بتواند گل دوم را بزند.
مربی فوتبال خاطرنشان کرد: همچنین بازیکنان ذوب دستورات مربی را انجام نمی دادند، پرس نمی کردند، جلو نمی رفتند که یا قدرت این کار را در گرما نداشتند یا حرف نمی شنیدند که باعث شد دو گل بخورند و شانس با این تیم یار بود که گل سوم را نخورد.
شفیعی با اشاره به اینکه ذوب آهن گل اول را به واسطه جاگیری بد و راه دادن و خورد، بیان کرد: دیر تعویض کردن و کنترل نکردن بازی از طرف کادر منجر بر این شد که تیم دو گل بخورد و احتمال باخت نیز وجود داشت.
وی افزود: امینی جوان با اینکه اولین بار بود در دروازه ذوب آهن می ایستاد به خوبی توانست توپ را رد کند هرچند که می توان گفت دو گلی که ذوب آهن خورد از زاویه بدی بود.
حسن شفیعی توضیح داد: بازیکنان نسبت به 26 بازی که داشتند نیمه اول این بازی را خیلی خوب تمام کردند و بازی ذوب آهن در نیمه اول بهتر از نیمه دوم بود.
مربی فوتبال گفت: ذوب آهن یک دربی مهم جلوی سپاهان دارد و باید با یک تفکر و نگرش جدید بازی کند تا بتواند به نتیجه دلخواه برسد؛ سپاهان برای این دربی حتما برنامه ریزی کرده و ذوب آهن نیز باید برنامه ریزی خوبی انجام دهد تا بتواند باز ی خوبی مقابل سپاهان داشته باشد.
شفیعی ادامه داد: نساجی، نفت مسجد سلیمان، ذوب آهن و سایپا برای سقوط آماده هستند نساجی 3 بازی دیگر و 23 امتیاز دارد، مسجد سلیمان 28 امتیازی و 3 بازی، سایپا نیز 3 بازی دیگر دارد و این تیم ها اگر حواسشان نباشد سقوط می کنند.
وی با اشاره به اینکه با توجه به بازی های باقی مانده احتمال سقوط ذوب آهن کم است، افزود: سپاهان و گل گهر مانند سال قبل می توانند ذوب آهن را نجات دهند و ذوب آهن در بازی با نساجی می تواند خودش را نجات دهد.
شفیعی در پایان اذعان کرد: ذوب آهن اگر توجه خاصی به بینش داشته باشد با توجه به اینکه نفرات خوبی را از دست داد و با همین تعداد باقیمانده با برنامه ریزی درست و انتخاب بازیکنان با انگیزه می تواند وسط جدول باشد.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × 1 =