صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » حجت‌الاسلام احمدیان، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان شد+ تصاویر

در مراسمی با تقدیر از حجت الاسلام قطبی:

حجت‌الاسلام احمدیان، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان شد+ تصاویر

ظهر امروز در مراسمی با حضور امام جمعه اصفهان و رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم؛ از زحمات حجت الاسلام قطبی تقدیر و حجت الاسلام احمدیان به عنوان رئیس جدید دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان معرفی شد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۲۹ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام محمد قطبی در آیین تکریم و معارفه رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: به طور معمول دستگاه‌های فرهنگی در جهت سنجش عملکرد و همچنین میزان تاثیرگذاری اقدامات خود از الگوهای مختلف استفاده می‌کنند که یکی از قدیمی‌ترین الگوهای سنجش عملکرد دستگاه‌ها “فاصله از مبدا حرکت” است. در این روش دستگاه‌ها پس از مدتی فاصله اقدامات خود را از مبدا حرکت مبنایی برای سنجش عملکرد خود قرار می‌دهند.

رئیس سابق دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان افزود: روش دومی که در سال‌های گوناگون مرسوم بوده این است که دستگاه‌ها به مقایسه خود با سایر دستگاه‌های هم‌طراز می‌پردازند و شتاب و جهش خود را نسبت‌ به آن‌ها مبنای تاثیرگذاری و سنجش قرار می‌دهند، در این میان یک روش سوم نیز وجود دارد که دفتر تبلیغات اسلامی ضمن بهره‌گیری از دو روش فوق، این روش را ابداع نمود در حالی که در منظومه دستگاه‌های فرهنگی تا به حال وجود علمی و عملی نداشت.

*ابر پروژه خانواده، به عنوان پایداری و کارآمدی خانواده

وی مطرح  کرد: حجت‌الاسلام واعظی در زمان مسئولیت خود این روش را در دفتر تبلیغات اسلامی پیاده‌سازی کردند و امروزه مفتخر بوده که با این روش توانستیم دفتر تبلیغات اسلامی را در جایگاه واقعی خود قرار دهیم، این در حالی است که این روش نظام مسئله محوری نامگذاری شد و در این راستا و برای شناخته شدن مسائل مهم و حیاتی جامعه تحقیقات متعددی در دفتر مقدس تبلیغات اسلامی صورت گرفت، لازم است که امروزه آموزش به سمت رشته‌های کاربردی و مسئله‌‌مدار نظیر مشاوره اسلامی، فقه خانواده، تربیت دینی کودک، حقوق سیاسی و غیره پیش برود و همچنین در حوزه پژوهش و پژوهشکده نیز باید این اتفاق را رقم بزنیم.

حجت‌الاسلام محمد قطبی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مسائلی که لازم است با هر مدلی آن را بررسی کنیم موضوع خانواده بوده، این در حالی است که در این راستا منظومه موضوعات پژوهشی را در قالب یک ابر پروژه و به عنوان پایداری و کارآمدی خانواده تعریف کردیم که در این زمینه نیز یک برنامه دقیق و منسجم را جمع‌آوری کرده‌ایم.

وی مطرح کرد: امروزه فضای مجازی به شدت گسترده یافته و در تمامی ابعاد زندگی نفوذ کرده، بنابراین ناچار هستیم که در این زمینه نیز کنشگری‌های فعالانه و موثر داشته باشیم که در این زمینه و در اصفهان نیز بخش‌هایی را تاسیس کردیم و در زمینه فضای مجازی آموزش‌های متعددی را طی حدود چهار سال گذشته ارائه دادیم، در زندگی امروزه خود نیازمند به یک تعامل میان فضای مجازی و زندگی حقیقی هستیم، به گونه‌ای که لازم است امروزه در منظومه فعالیت‌های فرهنگی و در کنار میدان های فرهنگی که از دیرباز داشته‌ایم، فعالیت‌های فناورانه نیز انجام شود.

*در آموزش زبان عربی تلاش کنیم ، افراد باید با قرآن و نهج‌البلاغه آشنا باشند

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد ضمن معرفی حجت‌الاسلام احمدیان به عنوان رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم – شعبه اصفهان در این مراسم اظهار کرد : اگر خدا توفیق هدایت را به ما داده است باید با خلوص نیت از این فرصت استفاده کنیم و رسیدن به خلوص سخت است و باید با نیت خالص برای قرب الهی تلاش کنیم، دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در چند سال گذشته خوش درخشید که امیدواریم رئیس جدید دفتر تبلیغات به خوبی کار کند و در تربیت مبلغ بیش از گذشته تلاش شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اصفهان افزود: باید افرادی را تربیت کنیم که با قرآن و نهج‌البلاغه بیشتر آشنا شوند و دفتر تبلیغات اگر همه وقت خود را صرف این مهم کند باز هم کم است، باید مدرسه‌ای برای تربیت مبلغان داشته باشیم و در آموزش زبان عربی اهتمام ویژه کنیم، در کشورهای عربی نیاز به مبلغانی است که به زبان عربی مسلط باشند، تربیت مبلغ به زبان‌های مختلف ضروری است و جامعه المصطفی نعمتی بزرگ برای کشور است.

وی ابراز داشت: امروز علیه انقلاب اسلامی در فضای مجازی و شبکه‌های بیگانه صحبت می‌کنند و خنثی کردن این توطئه‌ها نیازمند کار بیشتر همه ما است و حوزه‌های علمیه در مبارزه با توطئه دشمنان می‌تواند نقش مهمی ایفا کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد