صفحه اصلی » اجتماعی » برگزاری مراسم دعای عرفه تنها با اخذ مجوز و در فضای باز/ ستاد ملی کرونا با تعطیلی اصفهان مخالفت کرد!

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا:

برگزاری مراسم دعای عرفه تنها با اخذ مجوز و در فضای باز/ ستاد ملی کرونا با تعطیلی اصفهان مخالفت کرد!

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: کسانی که می خواهند در فضای باز مراسم دعای عرفه را داشته باشند باید مجوز را اخذ کنند و افراد پس از اخذ مجوز از بهداشت و درمان و تعیین مسئول مراسم، مجاز خواهد بود که مراسم خود را برگزار کنند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۱ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۹

حجت الله غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز، اظهار کرد: جلسه ستاد کرونای استان اصفهان امروز با ارائه گزارش کامل توسط دانشگاه علوم پزشکی آغاز شد، متاسفانه وضعیت استان در شرایط خوبی نیست و تعداد بیماران و بستری ها سه برابر هفته گذشته شده و در مدت مشابه افزایش پیدا کرده است و این افزایش می تواند در آینده ای نزدیک تمام تخت های بیمارستانی ما را اشغال کند، لذا تشدید و کنترل رعایت های اصول بهداشتی در دستور کار امروز قرار گرفت و از فردا بصورت ویژه تمامی محدودیت هایی که ابلاغ کرده بودیم را توسط همه دستگاه‌های اجرایی به اجرا در می آیند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان افزود: خوشبختانه واکسیناسیون به خوبی پیش رفته و در چند روز گذشته روزانه حدود ۲۵ هزار نفر واکسینه می‌شوند و امیدواریم این وضعیت ادامه پیدا کند، همچنین بحث تعطیلی کرج و تهران برای سایر استان ها مطرح شد اما ستاد ملی برای این تعطیلی در سایر استان ها موافقت نکرد وهیچ تعطیلی را مشابه تعطیلی تهران و کرج در استان اصفهان نخواهیم داشت.

وی ابراز داشت: در دستور کار فقط تعطیلی پنجشنبه ها است وسایر اداره‌ها در این روز تعطیل هستند به موازات این تعطیلی اصناف هم قرار شد به طور کامل در روزهای پنجشنبه تعطیل کنند، بحث دیگری که مطرح شد برگزاری دعای عرفه بود اولین راه این بود که مراسم متمرکزی بدون حضور مردم درشهدا به صورت مجازی پخش شود و از عزیزان استفاده کنند.

حجت الله غلامی مطرح کرد: ولی برگزاری دعای عرفه در فضای باز مشابه دستورالعملی که در سال‌گذشته ابلاغ شد قابل اجرا است  با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی که پس از اخذ مجوز از بهداشت و درمان و تعیین مسئول مراسم، مجاز خواهد بود و کسانی که می خواهند در فضای باز مراسم دعای عرفه را داشته باشند باید مجوز را اخذ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد