صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » ذخیره خون استان به شش روز رسید/ شهروندان به صورت روزانه به مراکز انتقال خون مراجعه کنند

ذخیره خون استان به شش روز رسید/ شهروندان به صورت روزانه به مراکز انتقال خون مراجعه کنند

مدیر روابط عمومی انتقال خون استان اصفهان با بیان اینکه مشکل خاصی برای کمبود خون نداریم و وضعیت بحرانی نیست، گفت: با توجه به اینکه خون و فرآورده های خونی یک بافت زنده هستند و تاریخ انقضای محدودی دارند ما به صورت مستمر احتیاج به خون و فرآورده های خونی داریم و لذا از اهداکنندگان خون می‌خواهیم روزانه به مراجع اهدای خون مراجعه کنند و خون خود را اهدا کنند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۷ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۹

لطفعلی جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز؛ اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت خون در استان اصفهان مطلوب و ذخیره خون استان شش روز است.

مدیر روابط عمومی انتقال خون استان اصفهان عنوان کرد: مشکل خاصی برای کمبود خون نداریم و وضعیت بحرانی نیست.

جعفری بیان کرد: با توجه به اینکه خون و فرآورده های خونی یک بافت زنده هستند و تاریخ انقضای محدودی دارند ما به صورت مستمر احتیاج به خون و فرآورده های خونی داریم.

وی افزود: از اهداکنندگان خون می‌خواهیم روزانه به مراجع اهدای خون مراجعه کنند و خون خود را اهدا کنند.

لطفعلی جعفری ادامه داد: مطلوب است ذخیره خون مرکز هفت روز باشد خواسته ما این است که مردم اصفهان اهدای خون را فراموش نکنند.

مدیر روابط عمومی انتقال خون استان اصفهان با اشاره به اینکه به تمام گروه‌های خونی احتیاج داریم، توضیح داد: گروه های خونی که روزانه از مردم گرفته می شود روزانه به مراکز درمان می رسد.

جعفری اذعان کرد: فرآورده های خونی که از مرکز اهدای خون به مراکز درمان ارسال می شود به اشخاصی که نیاز به خون و فرآورده‌های خونی دارند تزریق می‌شود.

وی افزود: هفته گذشته با کمبود گروه های خونی منفی مواجه شدیم که با حضور شهروندان خوب اصفهانی این نیاز رفع شد.

لطفعلی جعفری اذعان کرد: با توجه به اینکه در پیک پنجم کرونا قرار داریم و سفارش مدیریت بحران کرونا این است که در خانه بمانیم گفتنی است مرکز انتقال خون با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک و دستکش و همچنین رعایت فاصله اجتماعی از مراجعه کنندگان خون می گیرد.

مدیر روابط عمومی انتقال خون استان اصفهان توضیح داد: مراکز انتقال خون مرتب ضدعفونی می شود از مراجعه کنندگان می خواهیم با ماسک وارد شوند و در صورتی که ماسک نداشته باشند ماسک در اختیارشان گذاشته می شود.

لطفعلی جعفری در پایان خاطرنشان کرد: این اطمینان را به مراجعه کنندگان می دهیم که در مرکز انتقال خون هیچ گونه نگرانی بابت کرونا نداشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد