صفحه اصلی » اجتماعی » دانشجویان جهادی اصفهان در کنار مردم خوزستان/ پویش کمک مومنانه کاشانی ها برای کمک به رفع مشکل بی آبی خوزستان

دانشجویان جهادی اصفهان در کنار مردم خوزستان/ پویش کمک مومنانه کاشانی ها برای کمک به رفع مشکل بی آبی خوزستان

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه کاشان گفت: قرارگاه جهادی معین درحال حاضر پویشی به نام کمک مومنانه برای خوزستان راه اندازی کرده تا در جهت رفع موقت مشکل آب مردم خوزستان نقش آفرینی کند.

❖ نویسنده: محمدهادی نصیری | تاریخ انتشار: ۰۹:۴۴ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۳۱

امیررضا لامعی در گفت و گو با صاحب نیوز گفت: دانشجویان جهادی عضو انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های استان اصفهان به همراه دیگر استان های کشور در قرارگاه جهادی معین در سالی که سیل در خوزستان جاری شده بود در تاریخ ۱۹ فروردین به سمت این استان حرکت کرد و از بدو حرکت یک خودروی سنگین کمپرسی برای جابه‌جایی خاک‌ها و وسایل تدارکاتی برای ایجاد سیل بندها در اختیار قرارگاه جهادی معین بود که نزدیک به ۷ تن اقلام خوراکی و مواد اولیه پخت و پز غذا برای راه اندازی آشپزخانه همراه ما بوده و به همراه یسش از هزار بسته غذایی نوزاد که هر بسته شامل مجموعا بیش از دو هزار عدد شیرخشک و هزار عدد قوطی شیر بود و در اختیار مردم سیل زده قرار گرفت.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه کاشان افزود:در کنار این موارد قریب به ۴۰ نفر از جهادگران قرارگاه جهادی معین به مدت تقریبا ۳۵ روز در بحث تهیه و توزیع غذای گرم و ایجاد سیل بند‌ها و کارهای تدارکاتی و پشتیبانی در مناطق سیل زده خوزستان مشغول به کار بودند،این اردو که توسط قرارگاه جهادی معین برگزار شد، جهادگرانی از دانشجویان سراسر کشور را شامل می‌شد که دانشگاه‌های استان اصفهان در آن سرآمد بودند.

لامعی در ادامه گفت:بیشترین کاری که در خوزستان توسط جهادگران انجام می‌شد ساخت و تعمیر سیل بندها بود و در بعضی مناطق هدف ایجاد سیل بند بود و در برخی مناطق بدلیل ارتفاع بالای آب نیاز به ترمیم سیل بند بود که اقدامات در آن مناطق انجام شد. البته چند روزی را هم به پخت غذای گرم در کمپ‌های اسکان مردم سیل زده در اهواز گذرانده شد و روزانه برای چند صد نفر غذای گرم پخت و توزیع می‌شد.

این فعال دانشجویی در پایان اظهار داشت:این قرارگاه جهادی درحال حاضر پویشی به نام کمک مومنانه برای خوزستان راه اندازی کرده تا در جهت رفع موقت مشکل آب مردم خوزستان نقش آفرینی کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

13 − 6 =