صفحه اصلی » ورزشی » ذوب آهن و سپاهان هر دو شروع خوبی را در لیگ نداشتند/ شرایط به گونه ای است که این دو تیم باید با قدرت روبروی هم بایستند

ذوب آهن و سپاهان هر دو شروع خوبی را در لیگ نداشتند/ شرایط به گونه ای است که این دو تیم باید با قدرت روبروی هم بایستند

مربی فوتبال اصفهان در مورد دربی اصفهان توضیحاتی داد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۴ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۳

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: روز یکشنبه یک دربی بسیار مهم بین سپاهان و ذوب آهن اجرا می شود تیم سپاهان در بالای جدول است و این بازی از لحاظ جابجایی اول یا دوم شدن برایش بسیار حساس و مهم است.

مربی فوتبال با بیان اینکه سپاهان بازی هایش را با محرم از لیگ قهرمانی آسیا شروع کرد و با فرصتی که بود توانست در نیم فصل اول ثبات نسبی بهتری بدست آورد، اذعان کرد: محرم مربی با ثباتی است کاستی های تیمش را به زبان می آورد و درصدد رفع مشکلات تیمش هست.

*محرم به بازیکنانش اعتماد دارد

شفیعی با اشاره به اینکه محرم به بازیکنانش اطمینان دارد و از آنها تعریف می کند، توضیح داد: بازیکنان سپاهان در این هفته های پایانی استرسشان بیشتر شده است چرا که بازی ها همزمان برگزار می شود، نگران نتایج بازی ها هستند و همین موضوع سبب می شود نزدیک دروازه حریف دقت لازم را نداشته باشند.

مربی فوتبال عنوان کرد: سپاهان تیم قوی و بزرگی است و از لحاظ مربی، کادر و مدیریت شرایط خوبی دارد با این حال بازی آسیایی و جام حذفی را از دست داد و اگر لیگ را نیز نبرد برایش بد تمام می شود.

وی افزود: به اعتقاد من هر دو تیم شروع خوبی را نداشتند و امتیازات بدی را در نیم فصل اول بجاگذاشتند اشتباهات سپاهان کمک بزرگی به تیم پرسپولیس که بالای جدول است، کرده است اشتباهات ذوب آهن نیز باعث شده پایین جدول بماند.

حسن شفیعی خاطرنشان کرد: در این دربی استرس برای تیم، مربی ها، بازیکنان و کادر هر دو تیم وجود دارد همچنین یک استرس دیگر نیز برای سپاهان وجود دارد چرا که رقیبش این تیم، پرسپولیس در چند وقت گذشته بازی ها را پی در پی می برد.

*دلایل ناکامی ذوب آهن

به گفته این مربی ذوب آهن از لحاظ داوری و از دست دادن امتیازاتی که در اوایل بازی داشت، اشتباهات کادر تیم در چیدن نفرات، تعویض های اشتباه در کادر تیم برای مربیگری و مدیریت تیم باعث شد نتواند امتیازات لازم را کسب کند.

شفیعی ادامه داد: با توجه به بازی های باقی مانده و شرایط حساس هر دو تیم، مربی ها باید توجه بازیکنانشان را به بازی که دارند جلب کنند و اجازه ندهند استرس برد و باخت دیگر تیم ها روی تیم اثر بگذارد چرا که شرایط بازی هایی که در این هفته و هفته دیگر انجام می شود برای ذوب آهن و سپاهان بسیار مهم است.

وی افزود: ذوب آهن و سپاهان در روزی به مصاف یکدیگر می روند که هر دو تیم نیاز به 3 امتیاز دارند، همچنین برای پرسپولیس نیز مهم است که شرایط سپاهان چگونه خواهد بود.

حسن شفیعی با اشاره به اینکه شرایط به گونه ای است که این دو تیم باید با قدرت روبروی هم بایستند، گفت: تیم ذوب آهن حتی اگر یک امتیاز از این بازی دریافت کند می تواند امید بیشتری برای اوت نشدن داشته باشد چرا که این امتیاز برای بازی آخرش می تواند مثمر ثمر باشد.

مربی فوتبال اظهار کرد: عنوان آقای گل تیم لیگ را سجاد شهباززاده دارد، سپاهانی ها بیشترین پاس را در تیمشان دادند، خیلی خوب از کناره های زمین حمله می کنند و در این بازی ذوب آهن باید دست از تک روی کردن بردارد.

شفیعی ادامه داد: ذوب آهن نباید بر ضربات آزاد یک نفر تکیه کند بلکه باید دنبال یک فوتبال خوب باشد، باثبات و نظم بازی کند با توجه به اینکه گردان نیست و بیشتر باید حواسشان باشند
با توجه به اینکه سپاهان شوت زن های خوبی دارد اگر شوتی به سمت دروازه ذوب آهن زده می‌شود بازیکنان باید بتوانند دروازبان را پوشش دهند.

وی افزود: بازیکنان سپاهان هجومی هستند، خیلی خوب جلو می روند، پلن عوض می کنند و این مواردی است که ذوب‌آهن باید روی آن دقت داشته و مراقب باشد.

حسن شفیعی گفت: ذوب آهن با قدمتی 53 ساله با تعویض مدیریت ها، مربی ها وتعویض بازیکن ها اگر سقوط کند برای فوتبال استان اصفهان بسیار بد می شود چرا که این تیم مدیریت بسیار خوبی دارد، از زمین اختصاصی برخوردار است، مربی ها و کادر به نام و مهمی این تیم را اداره می کردند.

مربی فوتبال گفت: مربی های ذوب آهن باید بیشتر روی چیدمان تیم، حمله کردن و دفاع کردن دقت داشته باشند اگر ذوب‌آهن در بازی فردا مانند بازی های قبل در یک سوم دفاعی خودش قرار بگیرد و خوب عمل نکند مانند بازی با نساجی می شود.

شفیعی بیان کرد: امیدوارم مدیران ما بتوانند به شرایطی برسند که بتوانند برای سال آینده بیشتر و بهتر روی تیم ذوب‌آهن مدیریت داشته باشند تماشاگران و طرفداران ذوب آهن در فولادشهر برای این تیم اشک می ریختند ذوب آهن باید به داشتن چنین طرفدارانی به خود ببالد.

این مربی در پایان با اشاره به اینکه مدیریت تیم و بازیکنان ذوب آهن بخاطر داشتن این هوادارن هم که شده باید باغیرت تر بازی کنند، افزود: امیدوارم هر دو تیم موفق باشند و بازی خوبی را به اتمام برسانند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفت − پنج =

پیشنهاد سردبیر