صفحه اصلی » اقتصادی » سازمان صمت اصفهان موافق گرانی روغن موتور دیزل/ معاون امور بازرگانی سازمان: تولید قیمت افزایش پیدا کند، تولید بیشتر می شود

سازمان صمت اصفهان موافق گرانی روغن موتور دیزل/ معاون امور بازرگانی سازمان: تولید قیمت افزایش پیدا کند، تولید بیشتر می شود

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: تعیین قیمت روغن موتور دیزلی برای کنترل گرانی و کمبود عرضه این محصول در اصفهان ضروری است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۲ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ اسماعیل نادری افزود: استان اصفهان دارای بزرگترین ناوگان حمل و نقل کشور است و مصرف بیشتری در روغن دیزل دارد که بدلیل ارائه قیمت‌های دستوری با کاهش عرضه از طرف کارخانه‌های تولید این محصول مواجه هستیم.

وی افزود: روغن موتور دیزل دارای بیشترین مصرف است و تاثیر مستقیمی بر حمل و نقل دارد، به همین دلیل هر سال همزمان با پایان فروردین و ابتدای اردیبهشت تعیین تکلیف در مورد قیمت این محصول انجام می‌شد.

نادری ادامه داد: تولید روغن موتور دیزل در شرایطی که هنوز قیمت گذاری به موقع در مورد آن انجام نشده است، به ادعای تولید کنندگان صرفه اقتصادی برای آنها ندارد و به همین دلیل تولید این نوع روغن کاهش پیدا می‌کند.

به گفته وی، تولیدکنندگان، خط تولید خود را به روغن‌های دیگر اختصاص می‌دهند و صادرات انواع روغن‌های صنعتی و بنزینی را انجام می دهند.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان، افزود: طی ۲ سال اخیر کشور در بازار محصولات تولیدی با موانع و چالش‌های گوناگونی مواجه شده که بیشتر آن ناشی از جنگ اقتصادی بوده است.

به گفته وی، روند توزیع و عرضه انواع روغن موتور خودرو در کنار سایر کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در بازار باید به‌صورت مستمر رصد و بازرسی شود.

نادری گفت: بازرسان این سازمان و اتاق اصناف، درصورت مشاهده و دریافت گزارش با متخلفان برخورد قانونی و مراتب به تعزیرات حکومتی ارسال خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد