صفحه اصلی » اقتصادی » تنها 8 درصد قبوض آب مشمول معافیت پرداخت در طرح آب امید دولت شدند

تنها 8 درصد قبوض آب مشمول معافیت پرداخت در طرح آب امید دولت شدند

در شش ماهه اخیر از مجموع چهار میلیون و 570 هزار قبض آب بهای صادر شده، 370 هزار قبض مشمول معافیت پرداخت شدند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۹ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ مدير دفتر خدمات مشتركين شركت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: از ابتدای اجرای طرح آب امید در تاریخ یکم دی ماه سال گذشته تاپایان خرداد جاری، مبلغ 13 میلیارد ریال در قالب طرح ملی”آب امید” به مشترکین تخفیف داده شده است.

ميثم اعلايي افزود: در قالب این طرح، مشتركين مسكوني با متوسط مصرف كمتر از 5 مترمكعب در ماه مشمول معافيت از پرداخت صورتحساب آب بها مي شوند.

وی اجراي طرح آب اميد را فرصتي براي بهينه سازي فرهنگ مصرف بين مشتركين دانست و گفت: هدف اصلي از اجراي اين طرح حمايت از حقوق مصرف كنندگان، برقراري عدالت اجتماعي و مديريت مصرف آب است .

مدير خدمات مشتركين آبفای استان اصفهان با بیان این که در قالب اين طرح، مشتركين مسكوني بر اساس متوسط مصرف ماهانه به چهار دسته تقسيم مي شوند عنوان کرد: دسته اول مشتركين كم مصرف با متوسط مصرف ماهانه تا پنج متر مكعب، دسته دوم با عنوان مشتركين خوش مصرف با متوسط مصرف بين پنج تا 14 متر مكعب، دسته سوم مشتركين پر مصرف با متوسط مصرف بیش از الگو، ( 14 متر مكعب تا دو برابر الگو) و دسته چهارم مشتركين بد مصرف با ميزان مصرف بالاتر از  دو برابر الگوي مصرف هستند.

اعلایی در ادامه اظهار داشت : با صدور صورتحساب در هردوره طي پيامي وضعيت مصارف آب مشتركين و طبقه اي كه از نظر مصرف آب در آن قرار گرفته اند اطلاع رساني می شود.

مدير دفتر خدمات مشتركين شركت آب و فاضلاب استان اصفهان در ادامه افزود: با توجه به خشكسالي و كمبود منابع آب در سال هاي اخير و لزوم مديريت مصرف آب و همچنين بهره مندي از مزاياي اين طرح مشتركين مي توانند با كاهش مصرف خود و به كارگيري اقدامات و تمهيدات لازم در خصوص مديريت مصرف، علاوه بر بهره مندي از مزاياي مطرح شده ، شركت آب و فاضلاب را در تامين پايدار آب با كيفيت مناسب ياري دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد