صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » هشدار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درباره خیز جدید گونه دلتا کرونا

هشدار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درباره خیز جدید گونه دلتا کرونا

جمعی از رؤسای بیمارستان‌ها و همچنین اعضای ستاد واکنش سریع مقابله با کرونا و اعضای دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان طی بیانیه‌ای خطاب به مردم اصفهان، نسبت به خطرات خیز جدید بیماری کرونا هشدار دادند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۹ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ جمعی از رؤسای بیمارستان‌ها و همچنین اعضای ستاد واکنش سریع مقابله با کرونا و اعضای دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان، طی بیانیه خطاب به مردم اصفهان، خطرات تجمعات و عدم رعایت دستوالعمل‌های بهداشتی و همچنین افزایش کار کادر درمان و خستگی آن‌ها را به مردم گوشزد کردند.

در ابتدای این بیانیه با تبریک اعیاد ماه ذی‌الحجه، آمده است: خیز جدید بیماری کرونا با گونه دلتا در استان منجر به  اشغال ظرفیت تخت‌های بیمارستانی موجود در تمام شهرستان‌های استان شده است و ارائه خدمت به بیماران با ایثار کادر سلامت و به دشواری انجام می‌شود.

در ادامه گفته شده است: در این شرایط خطرناک، بی‌توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی و ادامه برگزاری تجمع‌های خانوادگی و اجتماعی و رفت و آمدها باعث افزایش تصاعدی تعداد بیماران و افزایش مرگ و میر می‌شود، لازم است توجه شود که حتی اگر تخت جدید از طریق بیمارستان‌های صحرایی اضافه شود، پرسنل مجرب برای ارائه خدمت در اختیار نخواهد بود و توان کارکنان موجود هم به علت خستگی شدید جسمی و فکری، روز به روز کمتر می‌شود.

در بخش دیگری از این بیانیه اظهار شده است: ما درک می‌کنیم که استمرار محدودیت‌ها برای مردم باعث خستگی شده است، اما  استمرار کار شبانه‌روزی، مشاهده بیماری و درگیری خانواده‌ها و مرگ هموطنان، مدافعان سلامت را نیز به شدت فرسوده کرده است، مراکز درمانی ما از ۱۸ ماه پیش تاکنون بی‌وقفه در حال خدمت به بیماران کووید و غیر کووید بوده‌اند و مدافعان سلامت در این مدت، فرصت استراحت و تجدید قوا نداشته‌اند.

در این بیانیه خطاب به مردم اصفهان تاکید شده است: ما از شما هموطنان فهیم انتظار داریم با عدم برگزاری و حضور در تجمع‌های مختلف و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، پای این دشمن منحوس را به حضور و آدمکشی در خانواده خود باز نکنید، اگر شما سنگر مقابله با ویروس را ترک کنید، مدافعان سلامت به تنهایی قادر به محافظت از جان خیل آسیب‌دیدگان از حملات ویروس نخواهند بود.

در انتهای بیانیه خاطرنشان شده است: ما همچنان تا پای جان برای انجام وظیفه خواهیم ایستاد، اما ظرفیت و توان مجموعه درمان محدود و در حال اشباع است  و دردمندانه هشدار می‌دهیم که در صورت تداوم بی‌تفاوتی و سهل‌انگاری عمومی، به زودی تعداد بیماران بدحال منتظر تخت در پشت درب بیمارستان‌ها افزایش یافته و شرمساری و پشیمانی آن برای  دعوت‌کنندگان به تجمع و اجابت‌کنندگان نقض دستورالعمل‌ها خواهد ماند‌.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک + سه =