صفحه اصلی » اجتماعی » خطر آتش سوزی بیخ گوش جنگل‌های زاگرسی اصفهان

خطر آتش سوزی بیخ گوش جنگل‌های زاگرسی اصفهان

افزایش دما، کاهش چشمگیر بارش‌ها و رطوبت خاک خطر آتش سوزی ۶۵ هزار هکتار جنگل‌های زاگرسی استان اصفهان را تهدید می‌کند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۷ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۴

به گزارش صاحب نیوز؛  رضا شفیعی سرپرست اداره جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: جنگل های زاگرس  بیشتر در مناطق غربی و جنوبی استان اصفهان قرار دارند و بیش از هر زمان دیگری نیازمند مراقبت هستند.

وی ادامه داد: به دلیل خشکسالی بی‌سابقه در استان همچون سایر نقاط کشور، خطر آتش سوزی در کمین درختان بلوط این نواحی است و از ساکنان و گردشگران تقاضا داریم از هرگونه فعالیتی که خطر آتش سوزی را افزایش می‌دهد مانند رها کردن شیشه و شعله در طبیعت اجتناب کنند.

سرپرست اداره جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری با بیان اینکه جنگل‌های زاگرسی استان دارای درختان کهن و با ارزش است عنوان کرد: بنابراین حفاظت هر یک از آن‌ها که دهه‌ها رشد کرده‌اند و دارای مزایای فراوانی هستند ضروری است.

به گفته شفیعی، آفات خطردیگری است که به دلیل خشکسالی، درختان منطقه زاگرس را تهدید و بر همین اساس اجرای طرح‌های مقابله با آفات را بیش از قبل تاکیدد می‌کند.

او با اشاره به اینکه یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان عامل مستقیم در مهار حریق در عرصه‌های طبیعی است گفت: با این حال حفاظت از پوشش گیاهی وظیفه‌ای همگانی محسوب می‌شود که تمامی افراد حقیقی و حقوقی در آن دخیل هستند.

سرپرست اداره جنگلکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان اظهارداشت: آموزش، فرهنگ‌سازی و تشویق مردم به رعایت هر چه بیشتر موارد ایمنی با هدف کاهش وقوع حریق در عرصه‌های طبیعی باید بطور مداوم انجام گیرد تا شاهد حفاظت از داشته‌های ارزشمند خدادادی باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد