صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » باید نعمت ولایت را ارج بنهیم/ قرآن کریم چراغ فروزانی است که هیچگاه خاموش نمی شود

استاد حوزه و دانشگاه:

باید نعمت ولایت را ارج بنهیم/ قرآن کریم چراغ فروزانی است که هیچگاه خاموش نمی شود

استاد حوزه و دانشگاه گفت: نعمت ولایت را ارج بنهیم، ما باید این نعمت ولایت را به فرزندان خود انتقال دهیم تا اهل شوند، هیچ امانتی بالاتر از ولایت نیست که به ما سپرده شده است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۹ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۵/۵

به گزارش صاحب نیوز آیت الله علی نظری منفرد پیش از ظهر امروز در آیین رونمایی از ترتیل خوانی قرآن کریم به روش تندخوانی «آوای معرفت» اظهار کرد: امروز ما در دنیایی زندگی می کنیم که بازار سوال ها مطرح و داغ است یکی از این سوالات این است که از گذشته تا آینده کتاب هایی نگاشته شده است ولی چرا ما باید به این میزان به قرآن تمسک داشته باشیم؟

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه در عالم کتاب های صحیح و غلط وجود دارد ولی علت اینکه ما باید فقط به قرآن اقبال کنیم این است که هیچ باطل و غلطی در این کتاب نیست، تصریح کرد: دایره صحت برخی از کتاب های صحیح دیگر چون کتاب های ریاضی و آمار و.. به همین جهان مادی خلاصه می شود ولی دایره صحت قرآن کریم هر دو دنیا بوده و این کتاب از خداوند به معصوم و از معصوم به ما نازل شده است.

وی عنوان کرد: رسول اکرم(ص) در توصیف قرآن کریم می فرماید «قرآن کریم چراغ فروزانی است که هیچگاه خاموش نمی شود و دریایی است که کسی به پایان و عمقش نمی رسد،» همچنین در روایات آمده است قرآن کریم چون خورشید و ماه است.

نظری منفرد ابراز کرد: بنابراین پاسخ به این سوال که چرا ما فقط باید به قران کریم مراجعه کنیم، این است که قرآن کریم کتاب هدایت بشر بوده و این هدایت شامل هر دو دنیا می شود.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به روایت ثقلین گفت: امروز عده ای در دنیا شعار کتاب الله حسبنا می دهند، درحالی که خداوند در سوره مبارک نحل آیه 44 می فرماید ما این ذکر را نازل کردیم اما این ذکر(قران کریم)بیان کننده می خواهد، که رسول مکرم اسلام در طول حیات خود این رسالت خطیر را انجام دادند.

آیت الله نظری منفرد گفت: ولی پیامبر اکرم(ص) برای همه مردم بیان نکردند، لذا جانشنین برای خود تعیین کردند که مصداق بارز آن عید غدیر خم است.

استاد حوزه علمیه قم در پایان خاطرنشان کرد: نعمت ولایت را ارج بنهیم، ماباید این نعمت ولایت را به فرزندان خود انتقال دهیم تا اهل شوند، هیچ امانتی بالاتر از ولایت نیست که به ما سپرده شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد