صفحه اصلی » اقتصادی » هزینه 1800 میلیاردی شهرداری در بازار گل ارغوان

هزینه 1800 میلیاردی شهرداری در بازار گل ارغوان

مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه سطح زیر کشت تولیدات گلخانه ‌ای کشور زیاد است اما محل برای عرضه و فروش گل کم است، اضافه کرد: بازار گل و گیاه همدانیان نیاز به گسترش فضا داشت به همین دلیل فضایی بالغ بر ۱۴.۵ هکتار در شرق اصفهان ابتدای خیابان رضوان برای این کار در نظر گرفته شده و در مجموع برای این پروژه در حدود 1800 میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۵/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد مجیری با اشاره به بهره برداری از بازار گل و گیاه ارغوان اظهار کرد: این بازار در کنار بازار گل و گیاه همدانیان البته با امکانات بیشتر فعالیت خواهد داشت.

وی با بیان اینکه سطح زیر کشت تولیدات گلخانه ‌ای کشور زیاد است اما محل برای عرضه و فروش گل کم است، اضافه کرد: بازار گل و گیاه همدانیان نیاز به گسترش فضا داشت به همین دلیل فضایی بالغ بر ۱۴.۵ هکتار در شرق اصفهان ابتدای خیابان رضوان برای این کار در نظر گرفته شده است.

*بازار بین المللی ارغوان، تسهیل گر صادرات گل و گیاه از اصفهان به مقاصد مختلف

مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: از آنجائیکه این بازار از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی فرودگاه شهید بهشتی با امکاناتی مانند کارگو ترمینال قرار دارد، می تواند تسهیل گر صادرات گل و گیاه از مبدا اصفهان به مقاصد مختلف در جهان باشد.

وی افزود: این بازار دارای بخش هایی همچون سالن سرشاخه با مساحت شش هزار و 400 متر، سالن نهاده های کشاورزی در دو هزار و 500 متر و بخش تاسیسات و محوطه سازی و روشنایی است که در مجموع با 75 میلیارد تومان اعتبار احداث شده است.

مجیری بیان کرد: همچنین عملیات عمرانی سالن باغ و باغچه و گل های آپارتمانی در 10 هزار متر و سالن ماهیان زینتی آغاز خواهد شد. برای این بخش از پروژه نیز 104 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

وی افزود: در مجموع برای این پروژه در حدود 1800 میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد