صفحه اصلی » ورزشی » تحلیل بازی شهرآورد اصفهان/ تیم های اصفهانی دنبال حاشیه نیستند

تحلیل بازی شهرآورد اصفهان/ تیم های اصفهانی دنبال حاشیه نیستند

دربی اصفهان با برتری سپاهان پایان یافت و دو تیم در هفته پایانی یکی برای قهرمانی و دیگری برای بقا خواهد جنگید.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۵ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۵/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ دربی اصفهان با برد سپاهان به پایان رسید و البته سپاهان همچنان در امید قهرمانی به استقبال هفته پایانی خواهد رفت و در مقابل ذوب آهن نیز  با این باخت هفته پایانی حساسی را در پیش رو خواهد داشت.

حسین چرخابی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز  اظهار کرد: به اعتقاد من همیشه دربی اصفهان نسبت به دربی پایتخت از شور و حال بهتری برخوردار بوده است.

مربی فوتبال عنوان کرد: درست است که بازیکنان در بیرون از بازی رفاقت خوبی دارند ولی همیشه در زمین رقابت عالی داشته و دارند در این دربی نیز شاهد این موضوع بودیم.

چرخابی بیان کرد: هنگامی که در یک بازی ١۵ موقعیت گل پیش می آید باید قبول کرد آن بازی فوتبال بسیار پرهیجان است و حیف شد که این بازی تماشاچی نداشت.

وی افزود: در نیمه اول تیم ذوب آهن شروع خوبی داشت و فوتبال زیبایی ارائه داد موقعیت های خوبی نیز داشت ولی این سپاهان بود که اجازه نداد دروازه اش باز شود با اینکه موقعیت های خوبی برای ذوب آهن پیش آمد.

*در این بازی شاهد بودیم خط دفاعی ذوب آهن بسیار ضعیف است

حسین چرخابی ادامه داد: تجربه دربی سپاهان خیلی بهتر از تجربه ذوب آهن بود و دوباره در این بازی شاهد بودیم که خط دفاعی ذوب آهن بسیار ضعیف است.

مربی فوتبال اذعان کرد: در ادامه دیدیم که سپاهان از نقطه ضعف ذوب آهن استفاده کرد و نورافکن یک ضربه ایستگاهی قابل مهار زد باید یادمان باشد که بازیکنان دفاع ذوب آهن چیدمان بدی داشتند.

وی افزود: ذوب آهن اگر دفاع  را خوب چیدمان کرده بود توپ بدون اینکه به کسی برخورد کند وارد دروازه نمیشد و این نشان از چیدمان بد تیم ذوب آهن داشت ولو اینکه شاهد یک گل زیبا از نورافکن بودیم.

حسین چرخابی توضیح داد: ذوب آهن تلاش کرد که حداقل بازنده نباشد حتی یک فرصت پنالتی به دست آورد که آن را از دست داد واین سپاهان بود که از ٩ موقعیتی که داشت ٢ موقعیت را تبدیل به گل کرد و ذوب آهن از ۶ موقعیتی که داشت نتوانست استفاده کند و در نهایت سپاهان برنده این بازی شد.

حسن شفیعی نیز در مورد این بازی و  در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز  اظهار کرد: متاسفانه کار ذوب آهن و سپاهان به روز آخر کشیده شد و تکلیفشان در روز آخر را خودشان باید مشخص کنند.

مربی فوتبال عنوان کرد: اگر ذوب آهن، سایپا، صنعت نفت و مسجدسلیمان کمی جابجایی بینشان انجام شود و امتیازاتشان یکی شود کار به گلزنی، تفاضل گل و روبرویی کارت زرد و قرمز کشیده می شود.

شفیعی بیان کرد: هر دو تیم همشهری هستند و باعث افتخار است سپاهان در لیگ اول شود و ذوب آهن بتواند در جدول لیگ برتر باقی بماند همچنین سال گذشته نیز کار ذوب آهن به روز آخر کشیده شد.

*تیم های اصفهانی دنبال حاشیه نیستند

وی با اشاره به اینکه تیم های اصفهانی دنبال حاشیه سازی نیستند، افزود: افرادی به دنبال حاشیه سازی برای این دربی بودند و در گروه ها و تیم های رقیب بسیار جو سازی کردند ولی خوشبختانه بازی رأس ساعت شروع و این شایعات ملغی شد.

حسن شفیعی اذعان کرد: هر دو تیم باید با قدرت بازی می کردند ولی از شروع بازی ذوب آهن، مشخص بود که یک مربی جوان و کم تجربه اعضای تیم ذوب آهن را چیدمان کرده است.

مربی فوتبال توضیح داد: توقع اصفهانی‌ها از تیم ذوب آهن زیاد است چرا که یک تیم آسیایی بوده و حال اینگونه است که تعدادی بازیکن ضعیف را دراختیار گرفته و تقویت کرده اند.

شفیعی گفت: اصولا ذوب آهن در شروع بازی ها خوب عمل کرده است امسال نیز به همین صورت بود ولی فقط شروع خوبی دارد و بازی ها را به خوبی به پایان نمی‌رساند.

وی با اشاره به اینکه اگر شانس یاری می کرد سپاهان می توانست در هفته ٢٨ قهرمانی خودش را جشن بگیرد، افزود: ذوب آهن یک سیستم ۵ دفاعه در مقابل سپاهانی که بهترین بازیکنانی که در اختیار داشت را استفاده کرده بود.

حسن شفیعی ادامه داد: سیستم تیم سپاهان4،3،3 است و با اینکه سیستم تیم ذوب آهن را تغییر دادند و یک سیستم ۵ دفاعه برای ذوب آهن چیدند باز نتوانست جوابگوی کادر تیم سپاهان باشد.

مربی فوتبال تصریح کرد: تیم سپاهان به گونه ای است که از طرفین زمین بازی می کنند و خیلی خوب با این ترکیب پیش می روند همچنین بازیکنان خوبی دارند و هر پلنی را که بخواهند می توانند در تیم سپاهان اجرا کنند.

شفیعی با اشاره به عملکرد خوب دروازه بان سپاهان خاطرنشان کرد: سپاهان توانست از موقعیت های خوبی که داشت استفاده کند از نفراتی که داشت به خوبی استفاده کرد بازیکنان هجومی این تیم عالی عمل می کنند و همدیگر را به خوبی پوشش می دهند.

وی افزود: تیم سپاهان باتجربه است و عملکرد خوبی دارد ولی ما تیم ذوب آهن را یک تیم باتجربه ندیدیم بازیکنانش در سطح پایینی هستند همچنین مسئولان تیم ذوب آهن تلاشی برای حفظ کردن بازیکنانش نمی کنند و به قوانین عمل نمی کنند.

*بازیکنان فاز دفاع، حمله و هافبک سپاهان با بازیکنان ذوب آهن قابل مقایسه نیستند

حسن شفیعی با اشاره به اینکه بازیکنان فاز دفاع، حمله و هافبک سپاهان با بازیکنان ذوب آهن قابل مقایسه نیستند، اظهار کرد: بزرگترین اشتباه را مجتبی حسینی کرد که تیم مسجد سلیمان را رها کرد و جایگزین رضایی شد.

به گفته این مربی تیم ذوب آهن از دو ضربه ایستگاهی از سپاهان گل دریافت کرد که میتوانست روی آن بهتر عمل کند و حای آن بود که در این بازی ذوب آهن با سپاهان پر مهره مساوی کند ولی متاسفانه فرصتی که با پنالتی به دست آورد را به تیرک دروازه کوبید.

وی عنوان کرد: سؤال دیگری که طرفداران ذوب اهن دارند این است که چند سالی است یوسف بهزادی دروازبان تیم ذوب آهن است و اگر برای تیم مفید نیست چرا در این تیم قرارداد با او بسته شده است و بهتر نبود از جوانان خودمان استفاده می‌کردیم.

این مربی گفت: تیم ذوب آهن مقصرانی دارد که در موقعیت مناسبی نام این مقصران را خواهم گفت چرا که باعث شدند ضربه بزرگی به ذوب آهن وارد شود این تیم یا مشکل مالی دارد یا تلاشی برای جذب بازیکنان خوب انجام نمی دهد.

شفیعی بیان کرد: امیدوارم هر تیمی که لیاقتش را دارد در لیگ بماند و ادامه ی کار، هر چه خداوند می خواهد باشد همچنین امیدوارم در سری مسابقات بعدی مسئولان تیم ذوب آهن، این تیم را به جایگاه اصلی که دارد برسانند.

دربی اصفهان دو نیمه شاد و تلخ برای فوتبال اصفهان داشت که امیدواریم ذوب آهن نیز در هفته پایانی بتواند با برد در لیگ برتر بماند و سهمیه اصفهان از لیگ دو تیم بماند.

به نظر می رسد همه فوتبال دوستان اصفهانی باید در این یک هفته و برای بازی آخر به سبزپوشان کمک کنند و تا این تیم که از سرمایه های فوتبال اصفهان است بتواند در لیگ بماند.

انمتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهارده − 9 =