صفحه اصلی » ورزشی » عملکرد قابل ستایش سپاهان حتی بدون قهرمانی

عملکرد قابل ستایش سپاهان حتی بدون قهرمانی

با نتایج هفته پایانی پرسپولیس، سپاهان و استقلال به ترتیب اول تا سوم شدند و سهمیه مسابقات آسیایی را حفظ کردند و تراکتور سازی نیز که در رده چهارم قرار گرفته در صورت قهرمانی استقلال در جام حذفی می تواند شانس برای حضور در بازی های آسیایی داشته باشد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱ - شنبه ۱۴۰۰/۰۵/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ در هفته پایانی لیگ برتر سپاهان در مقابل استقلال قرار گرفت تا در حالی که همچنان شانس برای قهرمانی این تیم باشد؛ برای سه امتیاز در این بازی تلاش کند؛ شاگردان نویدکیا این بازی را با نتیجه دو بر یک به سود خود به پایان دادند اما با توجه به برد پرسپولیس در بازی همزمان مقابل پیکان نایب قهرمان لیگ شدند.

با نتایج هفته پایانی پرسپولیس، سپاهان و استقلال به ترتیب اول تا سوم شدند و سهمیه مسابقات آسیایی را حفظ کردند و تراکتور سازی نیز که در رده چهارم قرار گرفته در صورت قهرمانی استقلال در جام حذفی می تواند شانس برای حضور در بازی های آسیایی داشته باشد.

سپاهان در لیگ بیستم 65 امتیاز کسب کرد؛ شاگردان نویدکیا 19 برد، 8 مساوی و سه باخت کسب کردند و توانستند 53 گل را به ثمر برسانند که بهترین خط حمله لیگ را از آن خود کردند و سجادشهباز زاده نیز در لیگ 20 گل به ثمر رساند و آقایی گل این فصل را از آن خود دارد.

در حالی که سپاهان قهرمان نشد اما می توان عملکرد این تیم را در فصل بیستم خوب عنوان کرد و نمره خوبی را برای این تیم در نظر گرفت؛ سپاهان تا هفته پایانی در کورس قهرمانی بود و یکی از تیم های بی حاشیه لیگ به حساب می آمد.

نویدکیا: پیروزی ما خوش یمن نبود/ می خواهم موفق باشم؛ نه برنده

 محرم نویدکیا در نشست خبری بعد از دیدار برابر استقلال که به پیروزی 2 بر یک این تیم رسید، اظهار داشت: می دانستیم دیدار سختی داریم. نیمه اول خوبی نداشتیم و خیلی از فضاها را از دست دادیم. با اینکه سعی می کردیم از عقب بازیسازی کنیم، فقط پاس های معمولی دادیم و استقلال چند موقعیت خوب داشت اما بازی خیلی خوبی نبود.

وی افزود: در نیمه دوم، استقلال و ما بازی خوبی ارائه کردیم و فوتبال جذابی دیدیم. سعی کردیم خیلی خوب توپ بگیریم و از فضای پشت مدافعان آنها استفاده کنیم؛ هر چند خیلی خوب از فرصت ها استفاده نکردیم. استقلال در پایان بازی موقعیت های خوبی داشت. خیلی خوشحالم که 3 امتیاز را گرفتیم ولی خوش یمن نبود چون نایب قهرمان شدیم. در مجموع به بازیکنانم تبریک و خسته نباشید می گویم.

وی در خصوص آینده مربیگری خود عنوان کرد: در سال اول خیلی نمی توانم از خودم تعریف کنم. اوایل کار سختی داشتم ولی به مرور زمان شرایط بهتر شد. آقای مرزبان مثل برادر بزرگ تر خیلی به من کمک کرد. دوستان دیگر مثل تکسیرا و ربانی که از بهترین بدنسازهای ایران است، محمود کریمی، رحمان احمدی، رضایی و … همه به من کمک کردند. می دانم روزهای سخت تری در انتظار من است و سپاهان جایی نیست که یک مربی فکر کند 5 سال به او فرصت می دهند. قطعا انتظارات زیاد است ولی سعی می کنم ایده های خوبی بیاورم. دوست دارم موفق باشم، نه برنده! برنده بودن با موفق بودن فرق دارد. امیدوارم همکارانم راه سخت را جلو ببرم.

سرمربی سپاهان تاکید کرد: ما در روزهایی که باید از امتیازات بهتر استفاده می کردیم، نکردیم. تیم من از هفته دهم، آماری فوق العاده داشت و در 15 هفته نتایج خیلی خوبی گرفت. بازیکنان من فوق العاده کار کردند و به آنها افتخار می کنم. 3 نفر از آنها به اروپا می روند و آرزو می کنم بروند و دیگر برنگردند. امیدوارم جوانان دیگر تیم من هم این فرصت را داشته باشند که به اروپا بروند. به پرسپولیس هم تبریک می گویم و امیدوارم سالهای آینده هم این رقابت ادامه داشته باشد.

نویدکیا در خصوص وضعیت قرارداد خودش،کی روش استنلی و بقیه بازیکنان این تیم عنوان کرد: 3 بازیکن ما که از تیم جدا می شوند.خودِ من هم قراردادی 3 ساله دارم ولی تاکید می کنم که اگر کسی بهتر از من بتواند این تیم را هدایت کند، از مسئولان می خواهم او را انتخاب کنند. اگر این اتفاق بیفتد، من با کمال میل کنار می روم و هیچ شکایتی هم نخواهم کرد چون معتقدم کار در سپاهان افتخار است.

وی افزود: به کی روش و مدیر برنامه های او پیغام دادیم تا نظرش را بگوید. البته باید قبول کنیم دخل و خرجمان باید یکی باشد. اگر او خواسته هایش را کم کند، شاید بتوانیم همکاری کنیم. ما امسال سال خوبی داشتیم، شهبازاده، رفیعی و … شرایط خیلی خوبی داشتند. این بازیکنان حق دارند از موقیعتشان استفاده کنند، باید به جمع بندی برسیم ولی آنها اگر قصد جدایی دارند من مشکلی ندارم هر چند دوست دارم همه آنها در سپاهان بمانند.

سرمربی سپاهان در خصوص اینکه روز گذشته اعلام کرده بود اهل اعتراض به داوری نیست، تاکید کرد: روز گذشته در مصاحبه ام گفتم که اگر واقع بینانه حرف بزنیم و تحقیق کنیم که نیمکت ها چقدر اخطار گرفتند، آن وقت به این نتیجه می رسیم که فوتبال ما چقدر مشکل دارد. روش من این است و به مسئولان باشگاه هم گفته ام، نمی توانم روش خودم را عوض کنم و سر حرفهایم هستم. بارها ضرر کردیم و بارها هم از داوری سود بردیم. من دلم می خواهد از آن مربیانی نباشم که تا دقیقه 90 از داور ناراضی باشم و بعد از آن در دقیقه 90 گل بزنیم و در نشست خبری بگویم داور مشکلی نداشت. ما باید آنقدر قوی باشیم که موقعیتِ خوب درست کنیم و حتی بازی باخته را برگردانیم. این روش من است و به بازیکنانم هم این موارد را گفته ام.

وی تاکید کرد: از آقای عظیمیان رئیس کارخانه تشکر می کنم که در کنار آقای ساکت زحمات زیادی کشیدند چون آنها تیم را به کسی دادند که مدرک مربیگری ندارد. این ریسک بزرگی بود و شاید اگر من بودم آن ریسک را نمی کردم. در آخر از خبرنگاران، عکاسان، گزارشگران و … تشکر می کنم و امیدوارم فوتبال ما به سمتی برود که از آن لذت ببریم. متاسفانه کار به جایی رسیده که مردم فقط از حواشی فوتبال لذت می برند.

مجیدی: خوش شانس بودیم برنده می شدیم/ از فردا روی بازی با گل گهر تمرکز می کنیم

فرهاد مجیدی در نشست خبری بعد از دیدار استقلال و سپاهان اظهار داشت:بازی بسیار خوبی انجام دادیم، هم از جانب ما و هم از جانب سپاهان، هر دو تیم فرصت های زیادی داشتند ولی سپاهان از فرصت هایش بهتر استفاده کرد واقعا بدشانس بودیم و از فرصت هایمان استفاده نکردیم و اگر خوش شانس بودیم می توانستیم برنده بازی باشیم.

وی در خصوص استفاده از برخی بازیکنان جوان در ترکیب این تیم در نیمه دوم گفت: با توجه به اینکه سه شنبه بازی مهمی داشتیم سعی کردم از 5 تعویضم استفاده کنم. خودم خواستم برخی بازیکنانم مثل ریگی و مطهری 90 دقیقه  بازی نکنند و به بقیه بازیکنانم بازی برسد. بازیکنان تعویضی ما خیلی خوب کار کردند. ما در نیمه دوم خیلی خوب کار کردیم و موقعیت های خیلی خوبی داشتیم و متاسفانه بدشانس بودیم و توپ هایمان گل نشد.

سرمربی تیم استقلال ی در خصوص صحبت های این چند روز برای بازی کردن با شرافت مطرح شد و اینکه آیا این موضوع روی ترکیب استقلال تاثیر داشت گفت: نتیجه ای که ما نیاز داشتیم باعث شد تا من ترجیح بدهم از این روش استفاده کنم و در طول بازی از بقیه بازیکنانم استفاده کنم. من در کل سعی کردم که بازیکنان اصلی را برای روز سه شنبه در اختیار داشته باشم. الان در رختکن با بازیکنانم حرف زدم و از فردا تمام تمرکزم را روی بازی سه شنبه می گذارمو امیدوارم یک بازی خوب مقابل گل گهر ارائه کنیم.

مجیدی در پاسخ به این سوال که آیا دوست دارد در مورد فصل آینده صحبت کند گفت: ترجیح می دهم در این مورد حرفی نزنم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد