صفحه اصلی » سیاسی » افتتاح بخش «موگویی» شهرستان فریدونشهر با حضور بدون اطلاع قبلی استاندار!/ مسئولان صدای مردم منطقه را نشنیدند

در آخرین روزهای دولت؛

افتتاح بخش «موگویی» شهرستان فریدونشهر با حضور بدون اطلاع قبلی استاندار!/ مسئولان صدای مردم منطقه را نشنیدند

استاندار اصفهان دیروز جمعه با حضور در روستای اسلام آباد شهرستان فریدونشهر، بخش «موگویی» این شهرستان را افتتاح کرد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۶ - شنبه ۱۴۰۰/۰۵/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ سیدعباس رضایی، استاندار اصفهان، دیروز جمعه همراه با جمعی از مسئولان استانداری و مسئولان شهرستان فریدونشهر با حضور در روستای اسلام آباد در دهستان پیشکوه موگویی این شهرستان، بخش جدید فریدونشهر با عنوان بخش «موگویی» را افتتاح کرد.

بخش موگویی دومین بخش شهرستان فریدونشهر است که به دلیل گستردگی و وسعت شهرستان فریدونشهر نیاز به افتتاح آن سال‌ها بود به منظور پیگیری هر چه بهتر و سریعتر امور روستائیان دهستان‌های پیشکوه و پشتکوه این شهرستان به مسئولان گوشزد می‌شد تا این که سرانجام با پیگیری‌های نماینده مجلس طی دو ماه گذشته به تصویب هیأت دولت رسید.

مرکز این بخش روستای اسلام آباد تعیین شده و در حال حاضر علی کاظمی، معاون فرماندار فریدونشهر، با حفظ سمت به عنوان سرپرست این بخشداری منصوب شده است. نامگذاری این بخش نیز یکی از مباحث مطرح شده طی سال‌های گذشته بوده اما گویا تعجیل استانداری در افتتاح این بخش سبب شده همه گزینه‌های ممکن کنار گذاشته شده و نام اولیه این بخش برای آن انتخاب شود.

این اقدام استانداری در واپسین روزهای دولت در روز جمعه و مقارن با تعطیلات عید غدیر خم، آن هم بدون اطلاع قبلی و به ویژه بدون اطلاع رسانی در سطح شهرستان اقدام منحصر به فردی بود که برای مردمی که دیده بودند حتی مسئولان پروازیشان در روزهای تعطیل در شهرستان یافت نمی‌شوند قابل تأمل بود.

این سفر استاندار اصفهان همچنین با حواشی نیز همراه بود. از آن جمله اعتراض مردمی بود که توسط مسئولان محلی و استانی به ایشان اجازه صحبت در حضور استاندار داده نشد و مجبور شدند با صدای بلند حرف خود را بزنند. ایشان به وعده و وعیدهای از پیش داده شده و عملی نشده دولت معترض بودند. دو سال گذشته آقای استاندار در سفر به همین مناطق قول تأمین یک دستگاه آمبولانس برای این نقاط محروم را داده بود اما این وعده محقق نشده بود.

اعتراض مردم نسبت به عدم پرداخت خسارت خشکسالی توسط سازمان جهاد کشاورزی و یا مدیریت بحران استان با توجه به از بین رفتن تمام کشت دیم این شهرستان به دلیل کمبود و عدم بارش باران از دیگر مسائل مطرح شده بود. مردم خواستار این بودند که مشخص شود بودجه جبران خشکسالی به چه اموری تعلق گرفته است و مسئولانی که در سخنرانی خود در این افتتاحیه مشکلات کشور را بر گردن عدم فروش نفت می‌اندازند پاسخ دهند این اعتبارات که حق این مردم بوده چرا به دست ایشان نرسیده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفت + 11 =