صفحه اصلی » اجتماعی » وزارت نیرو با اهمال کاری در تونل سوم و بهشت آباد خسارت های زیادی به استان وارد کرده است

مدیرکل دادگستری استان اصفهان:

وزارت نیرو با اهمال کاری در تونل سوم و بهشت آباد خسارت های زیادی به استان وارد کرده است

مدیرکل دادگستری استان اصفهان گفت: آب و زاینده رود مهمترین مشکلات استان است و بخش عمده ای از استان را تحت تاثیر خود قرار داد و وزارت نیرو با اهمال کاری در تونل سوم و بهشت آباد خسارت های زیادی به استان وارد کرده است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۴ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا حبیبی صبح امروز در هفدهمین جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان اظهار کرد: امیدوار هستیم با هماهنگی و همکاری های ایجاد شده در سه قوه شاهد تحولات بهتر در سطح کشور باشیم و کار هم بسیار سخت است و به تبع آن همکاری بیشتر در استان باید دیده شود.

مدیرکل دادگستری استان اصفهان گفت: آب و زاینده رود مهمترین مشکلات استان است و بخش عمده ای از استان را تحت تاثیر خود قرار داد و وزارت نیرو با اهمال کاری در تونل سوم و بهشت آباد خسارت های زیادی به استان وارد کرده است.

*ما برای عدم استفاده از مازوت محکم ایستادیم

وی با اشاره به آلودگی در استان اظهار کرد: آلودگی هوا یکی از اصلی ترین دغدغه ها است و ما برای عدم استفاده از مازوت محکم ایستادیم و نمی گذاریم که سلامتی مردم در خطر بیافتد.

حبیبی با توضیح اینکه در امور مالیاتی نیاز است تدبیری صورت گیرد، بیان کرد: ما با فرارا مالیلاتی مخالف هستیم و با دلالان برخورد می شود اما از آنجایی که پول فرار است و نگاه به همه به این سبک خوب نیست و شاید سختگیری ها در مقطی خوب باشد اما این کار ویرانگر است.

*یشترین کمبود نیرو به اصفهان اختصاص دارد 

مدیرکل دادگستری اصفهان با بیان اینکه دستگاه قضا استان با کمبود نیرو مواجه است، تصریح کرد: طبق آمار کشور، بیشترین کمبود نیرو به اصفهان اختصاص دارد سال گذشته حدود یک میلیون و 437 هزار پرونده رسیدگی شد و هر قاضی 200 پرونده را رسیدگی کرده است.

وی ادامه داد: 259 هزار پروند در شورای حل اختلاف رسیدگی شدع که 34 درصد سازش داشتیم که بیشتر از میانگین کشوری است، همچنین 10 هزار پرونده معوقه را بررسی کردیم و 16 هزار پروند را به 6 هزار پرونده رساندیم.

حبیبی گفت: پروژه عمرانی مجتمع دستگاه قضایی اصفهان را عنایت ویژه داشته باشید که تاکنون 30 درصد پیشرفت کار داشتیم که با همکاری نمایندگان بخشی از مشکلات دستگاه قضا اصفهان رفع می شود.

وی تأکید کرد: سفر آیت رئیسی پر برکت بود که چندین شبعه ساختمان را کرایه کردیم و 50 دستگاه خودرو خریداری شد.

مدیرکل دادگستری استان اصفهان با توضیح اینکه لایحه شورای حل اختلاف نیازمند کمک و تصویب نمایندگان است، اضافه کرد: در بحث فناوری قوه قضاییه استان پیشتاز هستیم و بیش از پنج میلیون ابلاغ الکرونیکی داشتیم که 94 درصد ابلاغ های استان را شامل می شود.

وی بیان کرد: ارتباط تصویری با زندان ها داریم و بخشی از زندانی ها اعزام نمی شوند و در زندان ها به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شده است؛ نمایندگان توسعه صلح و سازش را در شهرستان ها و مردم توسعه دهید و کمک حال ما شوید تا بار دادگستری ها کم شود.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان اصفهان هم در این جلسه تصریح کرد: سند تحول قضایی و ماموریت های دستگاه قضا در این سند دیده شده است، تحول اگر محقق نشود دستگاه قضایی نمی تواند تحول را ایجاد کند و نیازمند همکاری همه دستگاه ها و مسئولان از جمله نمایندگان است که کمک کنند تا سند تحول را اجرا کنیم.

علی اصفهانی با توضیح اینکه یکی از از ماموریت های دستگاه قضایی احیای حقوق عامه و گسترش عدل است، بیان کرد: مصادیق حقوق عامه مشخص نشود، ابهامات زیادی دارد، که باید به صورت قانون ایجاد شود تا مشکلات را رفع کند.

وی اظهار کرد: وظایف اجرایی دادستان ها غلبه بر وظایف قضایی پیدا کرده است که به مطالبات به حق بوده است؛ نیاز داریم برای دادستان ها قوانین و اختیار ویژه ای که قاضی در یک اموری با اختیار بیشتر باشد تا مشکلات زودتر حل شود.

اصفهانی بیان کرد: ماموریت چهارم دستگاه قضایی، کشف جرم است؛ یکی از چالش های ما کشف جرم است، نتوانستیم راهکار اساسی داشته باشیم، یکی از عوامل همین عدم شفایت است که تشکیل پلیس قضایی ، یک نیاز واقعی است که نمایندگان باید عنایت ویژه داشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد