صفحه اصلی » اقتصادی » صرف هزینه های کلان برای بهره‌برداری سالن اجلاس/ نگهداری سالن اجلاس سران، هزینه اضافی بر دوش مردم نگذارد

استاندار اصفهان:

صرف هزینه های کلان برای بهره‌برداری سالن اجلاس/ نگهداری سالن اجلاس سران، هزینه اضافی بر دوش مردم نگذارد

استاندار اصفهان گفت: بهره‌برداری از سالن از افتتاحیه آن مهم‌تر است، زیرا هزار و ۲۰۰ میلیارد برای آن صرف شده است، استفاده از اینجا حتماً در دستور کار قرار گیرد، چراکه اگر انجام نشود پول مردم از دست رفته است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۱ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، در عصر یکشنبه دهم مردادماه در آئین افتتاح مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان اظهار کرد: در این جلسه باید از کسانی که زحمت کشیدند و سالن اجلاس را به این مرحله رساندند تشکر کرد چراکه به این مرحله رساندن کار کمی نیست، به ذهنم آمده بود نکند خط و خط بازی‌ها باعث شود این کار از شهردار قبلی ادامه نیابد و چنین سرمایه‌ای از مردم از بین رود چراکه برای احداث چنین جایگاهی در اصفهان بسیاری کارشکنی کرده و قصد داشتند این سالن در شهرهای دیگری که قصد بردن نام آن را ندارم، احداث شود، زمانی که قرار شد این سالن احداث شود طبق بررسی کارشناسی ۲۵۰ میلیارد تومان برای پروژه اعتبار پیش بینی شد، ولی فقط ۲۰ میلیارد تومان از سوی دولت برای این سالن پرداخته شد.

امام جمعه اصفهان افزود: شهردار آن زمان آقای سقاییان نژاد با مبالغی که در آن زمان وجود داشت و همچنین بودجه شهرداری کار را ادامه داد و خوشبختانه دکتر نوروزی به خوبی این روند را در پیش گرفت، برای سالن اجلاس و سالن گلستان شهدا دلهره داشتم و از همان اوایل به دکتر نورزی تاکید کردم این کارها روی زمین نماند، خوشبختانه کار به زیبایی ادامه یافت که جای تشکر دارد، همچنین از آقای مهندس برکت مدیر شهرداری منطقه شش اصفهان تشکر می‌کنم زیرا برای کشورش بدون خط و خط بازی فعالیت می‌کند‌.

وی ابراز داشت: این پروژه منحصر به اصفهان نبوده و قطعاً در سطح بین‌المللی مطرح است، مسئولان شهر و استان باید بکوشند بقیه مشکلات را حل کنند، کارهای هنری در خور اصفهان زیاد انجام شده، اما باید بیشتر شود، فضای سبز بسیار خوبی اینجا احداث شده است، دفعه سوم است به این مکان می‌آیم و فضای سبز ایجاد شده در این مکان بسیار بزرگ و مشهود است. از همه کارگران و کسانی که در ساخت این سالن تلاش کردند، تشکر می‌کنم.

سفر پوتین باعث ایجاد سالن اجلاسی در اصفهان

عباس رضایی این آئین اظهار کرد: چند سال پیش قرار بود اجلاس سران ترکیه، روسیه و ایران در کشور ما برگزار شود و از آن زمان اکیپ‌هایی از ریاست جمهوری برای شناسایی میزبانان این اجلاس به استان‌ها اعزام شدند، اکیپ‌های ریاست جمهوری به تبریز، شیراز، مشهد و آخر از همه اصفهان سفر کردند زیرا پوتین و اردوغان گفتند که این اجلاس را دوباره در تهران برگزار نکنید.

استاندار اصفهان افزود: این دو رئیس جمهور تاکید داشتند که اجلاس در اصفهان برگزار شود و از طرفی تبریز، شیراز و مشهد جایی برای این میزبانی نداشت و در اصفهان تنها مکان در سطح این اجلاس هتل عباسی بود، اکیپ‌ها از همه نظر از جمله محافظت و اتاق‌ها و غیره هتل عباسی را تأیید کردند ولی گفتند سالن اجلاس آن سقف کوتاهی دارد که مشکل ساز است و این بزرگترین اشکال بود و به همین دلیل مورد پسند نبود.

وی اضافه کرد: از همان زمان فکر کردم که توان بگذاریم که یک سالن در شأن اصفهان ایجاد کنیم، دو بار دکتر ظریف در دو جمعه به اصفهان آمد و دکتر واعظی نیز برای این پروژه به اصفهان سفر کرد، خودم بار پنجم الی ششم است که به این مجموعه می‌آیم و جز کسانی بودم که قضیه ۲۰۰ میلیارد بودجه مورد نیاز را دنبال کردیم که به اتمام برسد، بهره‌برداری از سالن از افتتاحیه آن مهم‌تر است، زیرا هزار و ۲۰۰ میلیارد برای آن صرف شده است.

مسئولیت بزرگ مسئولان آینده برای بهرداری

رضایی خاطر نشان کرد: استفاده از اینجا حتماً در دستور کار قرار بگیرد و اگر انجام نشود پول مردم از دست رفته است، فکر می‌کنم مسئولان آینده استان مسئولیت بزرگی برای بهره برداری از این فضا دارند، در یکی دو جلسه با دکتر روحانی و واعظی بحث استفاده از این سالن مطرح بود و از سمت دیگر اردکانی وزیر نیرو با استفاده از ارتباطات خود با روسیه در حال پیگیری برای نشست بود که رخ نداد، خوشبختانه مدتی قبل وزیر صمت قطر به اینجا آمد و گفت که می‌توانیم روی آن سرمایه گذاری کنیم و به شدت از این مجموعه استقبال کرد ولی استکبار جهانی زهر خود را ریخت و جلوی قطری‌ها را گرفتند چون نگاه آنها مثبت بود.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

  1. علی گفته :

    روزی حضرت علی (ع) خبردار شدند در سرزمین تحت حکومت ایشان مسجد باشکوه و بسیار مجللی ساخته شده. حضرت سازنده آن را صدا کرد و گفت: اگر از پول خودت اینجا را ساخته ای که اسراف است و باید آن دنیا جواب خدا را بدهی و اگر از پول مردم ساخته ای که دزدی و حق الناس است و عقاب آن دنیا را به همراه دارد.
    بنده این مجموعه را دیده ام. به قول امروزی ها لاکچری ساخته شده. واقعا در حالی که بسیاری از پروژه های ضروری شهر روی زمین مانده این همه هزینه رواست؟
    آیا با سهم بیش از ۲۰۰ میلیارد تومانی دولتی آن نمیشد به بسیاری از روستاها و شهرهای محروم خدمت رسانی کرد؟ چه بسیار روستاهایی که از انرژی بی بهره اند و جاده مناسب ندارند.
    سالن اجلاس شاید از نیازهای کشور باشد ولی لاکچری سازی و چشم و هم چشمی از نیازهای ضروری نیست. این دو را با هم اشتباه نگیریم🙄

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 − 4 =