صفحه اصلی » اقتصادی » رونمایی پلاک‌های جدید و کدپستی هوشمند شهری در اصفهان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان خبر داد؛

رونمایی پلاک‌های جدید و کدپستی هوشمند شهری در اصفهان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان از رونمایی و آغاز نصب پلاک های جدید و کدپستی هوشمند شهری در منطقه 8 شهرداری اصفهان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۴۳ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ جعفر مطلب زاده، با اشاره به اینکه مطابق برنامه¬ریزی سال جاری پلاک‌ کد هوشمند شهری برای همسان شدن پلاک‌ها در مناطق شش، هفت، هشت، ۱۰، ۱۲و  ۱۴ شهرداری اصفهان در دستور کار قرار گرفته است، گفت: آیین رونمایی از پلاک های جدید و کدپستی هوشمند در منطقه 8 شهرداری اصفهان شروع شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان افزود: پلاک های هوشمند مجهز به بارکدهای پستی (QR code)  هستند که به صورت بر خط اطلاعات خواسته شده را در اختیار کاربر می گذارد؛ به‌طور مثال اطلاعات ساختمانی از قیبل تعداد واحد، سال ساخت و تمام جزئیات مربوط به ساختمان داده می‌شود.

مطلب زاده گفت: پلاک های هوشمند قابلیت به‌روزرسانی دارند و نیازی به تعویض فیزیکی پلاک نصب شده نمی باشد و نمایش آدرس پستی صحیح ملک، بر اساس آخرین وضعیت بانک اطلاعاتی معابر و اطلاعات توصیفی اداره پست می باشد و در کلیه سامانه‌هایی که به نحوی از طریق موقعیت‌های مکانی در حال سرویس دهی به شهروندان است قابل استفاده خواهد بود.

وی در ادامه تصریح کرد: مکان محور بودن، کاهش هزینه های اجرایی، افزایش کارایی و دقت، داده‌های قابل اطمینان، امکان بارگذاری تمامی اطلاعات اماکن، حذف بازدید فیزیکی ادارات و سازمان‌ها و استفاده سریع در خدمات اورژانسی و حوادث از جمله مزایای پلاک‌های هوشمند است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان بیان کرد: یک میلیون و ۴۵۰ هزار مکان شناسنامه‌دار کلانشهر اصفهان شامل واحدهای مسکونی، تجاری و اداری در پروژه ملی جی نف (GNAF) دارای کد پستی ۱۰ رقمی هستند که مطابق برنامه ریزی امسال حدود ۳۵۰ هزار پلاک جدید هوشمند نصب خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ده − 3 =