صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » اسرائیل گمان نمی کرد ایران جواب ماجراجویی هایش را بدهد/ آمریکا دخالتی در این ماجرا نخواهد داشت

مدیر امنیت پژوهی اندیشکده جریان:

اسرائیل گمان نمی کرد ایران جواب ماجراجویی هایش را بدهد/ آمریکا دخالتی در این ماجرا نخواهد داشت

یک پژوهشگر بین‌المل گفت: اگر توجه بکنیم همواره اسرائیل اقداماتی را علیه ایران انجام می‌داد و این تنها گوشه‌ای از پاسخ‌های ایران است و به قول معروف اگر ضربه‌ای زدی ضربتی نوش کن در حال حاضر نوبت ایران است که اسرائیل خود را باید برای ضربات بیشتری آماده کند، البته اسرائیل گویا قواعد بازی را فراموش کرده و به بزرگترهای خود روی آورده است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۲ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۵/۱۲

علی عبدی در گفت و گو با صاحب نیوز با اشاره به حملات مکرر به کشتی ها و نفت‌کش های رژیم صهیونیستی گفت: اتفاقاتی که در دریای عمان به وقوع پیوست و کشتی اسرائیلی که به آن حمله شد از نظر بنده اتفاق بسیار مهمی است، این درگیری که ششمین بار است که اتفاق می‌افتد نشان می‌دهد که بین ایران و اسرائیل یک رودررویی استراتژی در حال جریان است. این استراتژی بدان معناست که طرفین هر بار در پی هر اتفاقی جواب طرف مقابل را می‌دهند و آنقدر این کار اتفاق می‌افتد تا یکی از طرفین اعلام شکست بکند. البته اسرائیل گمان نمیکرد که ایران وارد این بازی بشود و حتی بتواند دست برتر را در این بازی داشته باشد.

این پژوهشگر بین‌المل در ادامه افزود:اگر توجه بکنیم همواره اسرائیل اقداماتی را علیه ایران انجام می‌داد و این تنها گوشه‌ای از پاسخ‌های ایران است و به قول معروف اگر ضربه‌ای زدی ضربتی نوش کن در حال حاضر نوبت ایران است که اسرائیل خود را باید برای ضربات بیشتری آماده کند،البته اسرائیل گویا قواعد بازی را فراموش کرده و به بزرگترهای خود روی آورده است.

مدیر امنیت پژوهی اندیشکده جریان اظهار داشت: این بدان مانند است که در یک محله دعوایی صورت بپذیرد و یک طرف دعوا برود و بزرگتر خود را بیاورد و اسرائیل دست به دامان آمریکا و انگلیس شده و نشان داد که حتی تا نفس کشیدن خود نیز رژیمی وابسته است حتی پس از اینکه هفتاد و اندی سال از عمر نکبت‌بارش می‌گذرد.

عبدی در پایان تاکید کرد:در کل این اتفاقات به شدت استراتژی و مهم می‌باشد و آمریکا نیز تنها به اسرائیل اجازه داده که پاسخ را بدهد و گمان نمیکنم که خود دخالتی در این ماجرا داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست + 5 =