صفحه اصلی » اجتماعی » افزایش تلفات برق‌گرفتگی در ۳ ماهه اول امسال در استان اصفهان/ روند کاهشی تلفات غرق‌شدگی در ۳ ماهه اول امسال

مدیرکل پزشک قانونی استان اصفهان:

افزایش تلفات برق‌گرفتگی در ۳ ماهه اول امسال در استان اصفهان/ روند کاهشی تلفات غرق‌شدگی در ۳ ماهه اول امسال

مدیرکل پزشک قانونی استان اصفهان گفت: در ۳ ماهه نخست سال جاری ۱۲ نفر به دلیل برق‌گرفتگی در استان جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۵ نفر بود، افزایش داشته است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۲ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۵/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ علی سلیمان‌پور  با اشاره به مراجعه بیش از ۱۱ هزار مصدوم نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان، اظهار کرد: آمار مراجعان نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان در ۳ ماهه نخست امسال با افزایش ۱۹.۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۱ هزار و ۱۸۶ نفر رسیده است.

مدیرکل پزشک قانونی استان اصفهان افزود: از کل مراجعان نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان در ۳ ماهه نخست  امسال، ۳ هزار و ۹۵۹ نفر زن و ۷ هزار و ۷۲۷ نفر مرد بوده‌اند.

وی ادامه داد: آمار مراجعان نزاع در ۳ ماهه نخست سال قبل ۹ هزار و ۳۲۷ نفر شامل ۳ هزار و ۲۷۹ زن و ۶ هزار و ۴۸ مرد بوده است؛ در این مدت بعد از شهرستان اصفهان شهرستان‌های فلاورجان، نجف‌آباد، خمینی‌شهر و کاشان بیشترین آمار مراجعان نزاع را داشته‌اند.

روند کاهشی تلفات غرق‌شدگی در ۳ ماهه اول امسال

سلیمان‌پور با اشاره به اینکه آمار تلفات غرق شدگی در استان طی ۳ ماهه نخست سال جاری با کاهش مواجه بوده و در بهار امسال رشد منفی داشته است، در ۳ ماهه اول سال جاری آمار تلفات غرق‌شدگی تعداد ۵ نفر بوده است، این آمار در مدت مشابه سال قبل ۱۷ نفر گزارش شده بود.

مدیرکل پزشک قانونی استان اصفهان با بیان اینکه تعداد مردان فوت‌شده بر اثر غرق‌شدگی در ۳ ماهه نخست امسال ۳ نفر و تعداد زنان ۲ نفر ثبت شده است، گفت: آمار تلفات غرق‌شدگی در طی ۳ ماهه اول سال جاری در استخر کشاورزی ۴ نفر و دریاچه مصنوعی و سد یک نفر بوده است.

وی اضافه کرد: شمار جانباختگان ناشی از غرق‌شدگی در خرداد سال جاری نیز ۳ نفر بوده که نسبت به خرداد ماه سال قبل که ۶ نفر بوده کاهش داشته است.

افزایش تلفات برق‌گرفتگی در ۳ ماهه اول امسال

سلیمان‌پور در ادامه بیان کرد: در ۳ ماهه نخست سال جاری ۱۲ نفر به دلیل برق‌گرفتگی در استان جان خود را از دست دادند؛ این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۵ نفر بود، افزایش داشته است.

مدیرکل پزشک قانونی استان اصفهان با اشاره به اینکه در ۳ ماهه اول سال جاری از کل تلفات برق‌گرفتگی در استان ۱۱ نفر مرد و یک نفر زن بودند، مطرح کرد: تعداد افراد فوت‌شده بر اثر برق گرفتگی در خرداد ماه امسال ۴ نفر ثبت شده که نسبت به خرداد ماه سال گذشته که ۳ نفر بوده، افزایش داشته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد