صفحه اصلی » اقتصادی » بیش از یکهزار و ۱۰۰ مجوز برای کارخانه‌های جدید در اصفهان صادر شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان:

بیش از یکهزار و ۱۰۰ مجوز برای کارخانه‌های جدید در اصفهان صادر شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: از تیرماه ۹۸ تاکنون در مجموع بیش از یکهزار و ۱۰۰ مجوز با بیش از ۳۱ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای ایجاد کارخانه جدید در استان اصفهان صادر شد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۲۵ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ ایرج موفق با بیان اینکه استان اصفهان از حیث صدور پروانه بهره برداری در سال ۹۸ تا ۹۹ استان، رتبه دوم را در کشور کسب کرد و در این مدت بیش از سه هزار مجوز پروانه بهره‌برداری در بخش صنعت صادر شد، گفت: با توجه به شرایط استان، موقعیت جغرافیایی، زیرساخت‌ها، پتانسیل‌ها و واحدهای موجودی که در استان مشغول فعالیت هستند حدود ۱۲ درصد صنعت کشور در این استان جای گرفته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان خاطرنشان کرد: در سال ۹۹ حدود یکهزار و ۴۵۰ قلم کالا از اصفهان به حدود۱۰۰ کشور جهان صادر شد که امسال استان در این خصوص شرایط بهتری را در صادرات تعداد کالاهای بیشتر به کشورهای بیشتر براساس حجم میزان صادرات و ارزش صادراتی داشت و موفق به ارزآوری بیشتری شد.

وی یکی از شاخص‌های مهم استان را برگشت نرخ ارزی عنوان کرد و گفت: تا این زمان حدود ۹۵ درصد میزان ارزی را که واحدها توانستند استفاده کنند برگشت یافته و استان اصفهان در این زمینه رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد