صفحه اصلی » اقتصادی » نمادهای اصفهانی تاثیر گذار بر ورود به کانال یک میلیون و 400 هزار واحد

نمادهای اصفهانی تاثیر گذار بر ورود به کانال یک میلیون و 400 هزار واحد

در این میان شرکت های اصفهانی نقش تاثیر گذاری در بازار سرمایه دارند و در فلزات، پتروشیمی و دیگر گروه ها لیدرهای بازار در بسیاری از موارد شرکت های اصفهانی است که در میان آن ها فولاد مبارکه اصفهان وشرکت پالایشگاه نفت اصفهان در تغییرات شاخص تاثیر گذارند؛ فولاد که چند روزی است به دلیل مجمع آن بسته است روز دوشنبه مجمع این شرکت برگزار و مصوب شد برای سال مالی ۱۳۹۹ به ازای هر سهم ۴۰ تومان سود نقدی پرداخت شود.

❖ نویسنده: جمشید حسینی جزه | تاریخ انتشار: ۱۴:۱۰ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ بعد از اینکه بازار سرمایه روز های پر فراز و نشیبی را گذارند در هفته های پایان کار دولت روند رو به رشدی را سپری کرد و بالاخره شاخص بعد از مدت ها به کانال یک میلیون و 400 هزار واحد وارد شد؛ شاخص کل هموزن نیز با رشد ۲ هزار و ۵۰۰ واحدی، نشان داد که کلیت بازار اعم از سهم های بزرگ و کوچک، امروز رشد کرده اند، همچنین ارزش معاملات سهام خرد در بازار امروز نزدیک به ۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برآورد شد و رکورد ارزش معمالات در سال ۱۴۰۰ برای بار دیگر شکسته شد.

امیدها به بازار و البته اعتماد در مورد بازار با تغییر دولت بیشتر شده است و گمانه زنی ها از حمایت دولت از بازار سرمایه و همچنین رشد شاخص باعث شده است سرمایه گذران با تمایل بیشتری وارد بازار شوند و همین موضوع امیدواری را ایجاد کرده است که بازار روند بهتری را داشته باشد؛ به نظر می رسد اوایل هفته آینده می تواند کانال جدید فتح شده را تثبیت کند و در صورت تثبیت این کانال شاخص روند رو به رشدی خواهد داشت تا تفکر و نگاه اقتصادی دولت جدید مشخص تر شود.

در این میان شرکت های اصفهانی نقش تاثیر گذاری در بازار سرمایه دارند و در فلزات، پتروشیمی و دیگر گروه ها لیدرهای بازار در بسیاری از موارد شرکت های اصفهانی است که در میان آن ها فولاد مبارکه اصفهان وشرکت پالایشگاه نفت اصفهان در تغییرات شاخص تاثیر گذارند؛ فولاد که چند روزی است به دلیل مجمع آن بسته است روز دوشنبه مجمع این شرکت برگزار و مصوب شد برای سال مالی ۲۹/۱۲/۱۳۹۹ به ازای هر سهم ۴۰ تومان سود نقدی پرداخت شود.

سهام این شرکت در یک و سه ماه گذشته با بازده 3 و 22 درصد مثبت برای سرمایه گذاران خود همراه بوده است اما بازده یک ساله سهام  این شرکت در بازار سرمایه 21 درصد منفی است؛ به نظر می رسد این نماد در اوایل هفته آتی بازگشایی شود.

سهام پالایشگاه نفت اصفهان است که در حال حاضر در قیمتی در محدوده 5 درصدی 1250 توامن مورد معامله قرار می گیرد در آستانه شکستن سقف کانال خود قرار دارد؛ خرید سهم این شرکت در یک و سه ماه با بازده 16 و 37 درصد مثت همراه بوده است و در یک ساله با بازده منفی 57 درصد روبه روست؛ انتظار بالایی وجود دارد که این نماد در روزهای آینده مسیر رو به رشدی را داشته باشد.

از شرکت ذوب‌آهن اصفهان نیز اخبار امیدوارکننده‌ای به گوش می رسد، این شرکت، در ۳ ماهه اول سال با جهش سنگین ۳۱۶ درصدی سود خالص همراه بوده و یکی از بالاترین نرخ‌های رشد سود را به محقق کرده است، در عملکرد تیر ماه نیز رشد فروش شرکت ادامه داشته و ثبت بسیار عالی درآمد ۲ هزار و ۶۳۴ میلیاردی را از این شرکت شاهد بودیم و این نشان از تانسیل سهم برای رشد میان مدت و بلندمدت دارد.

هر سهم شرکت ذوب در محدوده 429 تومان مورد معامله قرار گرفته است و در یک و سه ماه برای خریداران خود بازده 23 و 36 درصدی مثبت را به همراه داشته است اما این نماد نیز در یک سال اخیر با بازده منفی 57 درصد روبروست.

ذوب روی اصفهان نیز ارزش هر سهم آن سه هزار و 170 تومان خرید و فروش شد که مقدمه ای برای ورود به بازده مثبت دو درصدی یک ماهه است؛ بازده خرید سهام این شرکت اصفهانی سه و 12 ماهی منفی 5 و 30 درصد است؛ فروی یکی از نمادهایی دیگر اصفهانی بازار است که به نظر روزهای سبزی را در انتظار خواهد داشت.

البته نمادهای اصفهانی نیز قاعدتا با کلیت بازار همگام هستند و کلیت بازار است که روزهای آتی را می تواند برای نمادهای اصفهانی نیز مشخص کند و در صورت نزولی شدن بازار  روزهای سبز این نمادها نیز پایدار نخواهند ماند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × پنج =