صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » کاهش کمیت برای افزایش کیفیت؛ راهکار صداوسیما برای مقابله با مرجعیت زدایی/ شبکه‌های نمایش خانگی چگونه مخاطب رسانه ملی را می بلعند؟

سردبیر برنامه تلوزیونی چاپ اول مطرح کرد؛

کاهش کمیت برای افزایش کیفیت؛ راهکار صداوسیما برای مقابله با مرجعیت زدایی/ شبکه‌های نمایش خانگی چگونه مخاطب رسانه ملی را می بلعند؟

سردبیر برنامه تلوزیونی چاپ اول گفت: تا زمانیکه تعداد شبکه‌های ما زیاد باشد و نیاز به پرکردن انتن داشته باشیم بایستی از خلاقیت و کیفیت بکاهیم و به سمت تولیدات آنتن پرکن برویم و اگر قرار باشد رسانه مرجعیت خود را حفظ بکند بایستی که این حجم از انتن کاسته بشود و برندها و کیفیت‌های مناسب جایگزین بشود

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۱ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۱۴

میکائیل دیانی در گفت و گو با صاحب نیوز ضمن اشاره به روند مرجعیت زدایی از صداوسیما گفت: در این مسئله چند نکته برای صدا و سیما حائز اهمیت است یکی از این نکته‌ها کاستن انتن و افزایش کیفی آنتن است و تا زمانیکه تعداد شبکه‌های ما زیاد باشد و نیاز به پرکردن انتن داشته باشیم بایستی از خلاقیت و کیفیت بکاهیم و به سمت تولیدات آنتن پرکن برویم و اگر قرار باشد رسانه مرجعیت خود را حفظ بکند بایستی که این حجم از انتن کاسته بشود و برندها و کیفیت‌های مناسب جایگزین بشود و در کنار این مسئله آنچه که حائز اهمیت است صدا و سیما بر اساس مزیت نسبی و رقابتی خود عمل کند.

این فعال رسانه‌ای و سردبیر برنامه تلوزیونی چاپ اول عنوان کرد: در حال حاضر شبکه‌های نمایش خانگی در فضای مجازی بصورت عام محصولاتی را تولید میکنند که محدودیت‌های صدا و سیما در آن رعایت نمی‌شود اما آن‌ها نیز محدودیت خود را دارند، محدودیت بر اساس حجم مارکتینگ که وجود دارد اما صدا وسیما مزیت رقابتی محصولات بزرگ رسانه‌ای را دارد.

وی افزود: اگر صدا و سیما به سمت الف ویژه‌های سریال‌ها حرکت کند می‌تواند مرجعیت خود را حفظ کرده و اگر در بحث خبر بتواند در مرز واقعیت باشد و رسانه آنلاین باشد و در میان مردم باشد و برخط باشد می‌تواند مرجعیت خود را در بحث خبر را حفظ بند و از رفتارهایی که محصول آن را می‌توان در شبکه‌های مجازی دید جلوگیری کند.

دیانی در پایان تاکید کرد: حجم تولیدات و برنامه‌های صدا و سیما که خود را رقیب شبکه‌های مجازی می‌بیند باید کم بشود اگر این برنامه‌‌ها زیاد باشد محدودیت صدا و سیما بیشتر می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

6 − پنج =