صفحه اصلی » سیاسی » حل همه مسائل استان اصفهان در گرو حل مشکل آب است

استاندار اصفهان:

حل همه مسائل استان اصفهان در گرو حل مشکل آب است

استاندار اصفهان گفت: هیچ مساله‌ای در اصفهان مهمتر از مشکل تامین آب نیست که اگر حل شود سایر مسائل استان نیز براحتی برطرف خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۶ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۶/۲

به گزارش صاحب نیوز؛  بر اساس آمار و ارقام موجود، میزان خشکسالی اصفهان در ۱۰ سال اخیر و از حیث شدت در ۵۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده بطوری که هم اینک ۸۰ درصد از مناطق این استان درگیر خشکسالی بلندمدت است.

عباس رضایی استاندار اصفهان در ویژه برنامه تلویزیونی «گفت وگوی هفته» که به مناسبت هفته دولت اجرا شد، گفت: بدلیل خشکسالی بی سابقه، مردم استان در بخش کشاورزی و آشامیدنی با مشکل زیادی مواجهند، اما در نظام جمهوری اسلامی اقدامات خوب دیگری نیز صورت گرفته است.

وی پروژه انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان برای تامین آب صنایع، ایجاد اشتغال و بهبود کسب و کار را از مهمترین پروژه‌های در حال اجرای استان اعلام کرد.

رضایی با اشاره به طرح انتقال ۲۵۰ میلیون مترمکعب آب از خلیج فارس به اصفهان تصریح کرد: ما حتی ورق آهن مورد نیاز، مسیر لوله گذاری و طرح مطالعاتی انتقال آب را هم انجام داده ایم.

وی با اشاره به آغار پروژه انتقال آب از بهمن سال گذشته گفت: طرح انتقال آب از خلیج فارس توسط بخش خصوصی با همکاری اداره صنایع، اتاق بازرگانی، شهرداری و … در حال اجراست و در مدت سه سال و حداکثر پنج سال تکمیل می‌شود.

استاندار اصفهان ادامه داد: در راستای ارائه خدمات ویژه به بیماران کرونایی، یک بیمارستان صحرایی با کمک دستگاه‌های مربوط، احداث و بسیاری از زیرساخت‌ها و تجهیزات آن مدت چند روز فراهم شد.

وی بدون اشاره به تخت‌های موجود به افزودن ۱۵۰ تخت دیگر به این بیمارستان صحرایی اشاره کرد و گفت: برای تجهیز این بیمارستان، ما از همه ظرفیت‌های مالی و اداری استان استفاده کردیم.

استاندار اصفهان اضافه کرد: یکی از مسائل مهم استان ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در تمام شهرها است که در همین راستا، نخستین بار منطقه علم و فناوری در اصفهان ایجاد شد.

وی قطار متروی اصفهان- بهارستان و اصفهان- شاهین شهر را هم یکی دیگر از اقدامات مهم استانی در حال اجرا برشمرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد