صفحه اصلی » اقتصادی » بهره برداری از 21 طرح آبرسانی شهری و روستایی در هفته دولت

بهره برداری از 21 طرح آبرسانی شهری و روستایی در هفته دولت

همزمان با هفته دولت و با صرف هزینه ای بالغ بر 302 میلیارد و 800 میلیون تومان بهره برداری از 21 طرح آبرسانی شهری و روستایی آبفای استان اصفهان آغاز می شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ این طرح ها را شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در 7 شهر و 36 روستای شهرستان های اصفهان، بوئین و میاندشت، چادگان، خوانسار، دهاقان، شاهین شهر، فریدن، فلاورجان، لنجان، نطنز، ورزنه و کوهپایه اجرا کرده است.

طرح های یاد شده شامل اجرای 130 کیلومتر خط انتقال آب شهری و 38 کیلومتر خط انتقال آب روستایی، اصلاح و توسعه 17 کیلومتر شبکه توزیع آب روستایی، احداث 11 باب مخزن زمینی با ظرفیت 10 هزار و 350 مترمکعب، احداث 6 ایستگاه پمپاژ آب، احداث و تجهیز ساختمان آزمایشگاه کنترل کیفیت آب چاه های فلمن و اجرای تله متری در دو مجتمع آبرسانی روستایی است.

از جمله مهمترین این طرح ها می توان به مرحله دوم خط آبرسانی اضطراری به اصفهان بزرگ به طول 3/6 کیلومتر و قطر 1400 میلیمتر، خط آبرسانی به شهرهای باغبهادران، باغشاد، زاینده رود، چرمهین، مدیسه و روستاهای مسیر از تصفیه خانه باباشیخعلی به طول 33 کیلومتر و قطر 200 تا 500 میلیمتر،خط انتقال آب دهاقان به طول 47 کیلومتر و قطر 300 میلیمتر و خط انتقال آب به مورچه خورت به طول 44 کیلومتر و قطر 200 و 300 میلیمتر اشاره کرد.

با بهره برداری از این طرح ها علاوه بر این که سه روستای جدید به روستاهای تحت پوشش آبفای استان اصفهان اضافه می شود آبرسانی سیار به 25 روستا نیز حذف و شبکه آبرسانی آن ها به خطوط انتقال آب شهری و تصفیه شده وصل می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد