صفحه اصلی » اجتماعی » دستگیری کلاهبردار 800 میلیاردی در اصفهان

دستگیری کلاهبردار 800 میلیاردی در اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری فردی که با فریب 60 نفر به سرمایه‌گذاری در خرید سنگ معدن بالغ بر 800 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و متواری شده بود، خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۲ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا میرحیدری اظهار کرد: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با معرفی خود به عنوان صاحب یک شرکت مضاربه‌ای با اعمال متقلبانه آنها را به سرمایه‌گذاری در زمینه خرید سنگ معدن و پرداخت سود ماهانه ترغیب و پس از پرداخت چندماه سود متواری شده است موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: با تحقیقات گسترده صورت گرفته توسط کارآگاهان مشخص شد این فرد با شناسایی ۶۰ نفر از افراد متمول شهر اصفهان و فریب آنها بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال را از آنان دریافت و پس از تخلیه منزل خود به مکان نامعلومی نقل مکان کرده است.

وی ادامه داد: با تلاش کارآگاهان بلافاصله حساب‌های متهم مسدود و اقدامات لازم در زمینه ممنوع‌الخروج شدن وی انجام و تمام اطلاعات وی در سیستم رصد هوشمندانه پلیس آگاهی قرار گرفت تا اینکه سرانجام کارآگاهان مخفیگاه این کلاهبردار را در یکی از مناطق حاشیه‌ای شهرستان  اصفهان شناسایی و طی یک عملیات ضربتی وی را دستگیر کردند.

میرحیدری در ادامه عنوان کرد: متهم پس از دستگیری در تحقیقات صورت گرفته صراحتاً به بزه ارتکابی معترف و اذعان داشت از سال ۱۳۹۸ با اعتمادسازی افراد متمول آنها را به مشارکت در سرمایه‌گذاری خرید سنگ معدن ترغیب و با این شیوه اقدام به کلاهبرداری کرده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به تحویل متهم به مرجع قضائی گفت: نکته قابل تأمل در این پرونده این است که شکات به جای اینکه منابع مالی خود را در فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی و توسعه اشتغال افراد کارآفرین سرمایه‌گذاری و به کارگیری کنند با طمع‌ورزی برای دستیابی به سود بالاتر وجوه خود را در اختیار متهم قرار داده بودند که این موضوع می‌تواند یک هشدار برای این گونه افراد باشد تا به هرکسی اعتماد نکنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد