صفحه اصلی » اقتصادی » بازده سرمایه گذاری در سهام ذوب آهن در مدت سه ماه بیش از 59 درصد

بازده سرمایه گذاری در سهام ذوب آهن در مدت سه ماه بیش از 59 درصد

سهام ذوب آصفهان که در روزهای افت بازار یکی از نمادهایی بود که با بیشترین افت روبرو بود در این روزهای سبز بازار نیز روند رو به رشد قابل توجه داشته و بازده سرمایه گذاری در این سهم در یک ماه 28 و سه ماه 59 درصد مثبت بوده است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۹ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ برپایه معاملات آخرین روز هفته، بیش از ۱۳ میلیارد و ۳۴۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۱۰ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص در پایان این هفته کانال یک میلیون 500 هزار واحدی را حفظ کرد و در یک میلیون 550 هزار واحد قرار گرفت و روند رو به رشدی را در این هفته داشت و علاوه بر رشد شاخص خرید و فروش روان در بسیاری از نمادها در بازار به چشم خورد که نقدشوندگی ماهیت بازار در ان جریان داشت.

همچنین گروه شیمیایی با ۱۱۵ هزار و ۷۶ معامله به ارزش ۱۰ هزار و ۴۲۹ میلیارد ریال، گروه خودرو با ۱۱۳ هزار و ۴۱۴ معامله به ارزش ۷ هزار و ۸۸۲ میلیارد ریال، گروه بانکها با ۶۶ هزار و ۹۶۳ معامله به ارزش ۷ هزار و ۶۴ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۸۱ هزار و ۲۱۲ معامله به ارزش ۶ هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال و گروه غذایی بجز قند با ۶۸ هزار و ۹۸۳ معامله به ارزش ۴ هزار و ۵۵۷ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با یک هزار و ۴۰۴ واحد، شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با یک هزار و ۱۸۵ واحد، شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین با یک هزار و ۱۳۸ واحد، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با ۸۹۸ واحد و بانک ملت با ۶۶۶ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با یک هزار و ۷۱۸ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با ۷۷۹ واحد، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۷۳۱ واحد، شرکت پتروشیمی پردیس با ۶۲۲ واحد و شرکت ملی صنایع مس ایران با ۴۴۹ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

مهدی ابوالحسنی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: همان طور که انتظار می رفت شاخص بازهم در این هفته رشد داشت و توانست بازار رشد کند که البته خودرویی ها و پالایشی ها در این هفته بیشتر مورد توجه بودند و شاید این روند در روزهای ابتدایی هفته اتی نیز وجود داشته باشد.

این کارشناس اقتصادی گقت: هر کسی در بازار سرمایه فعالیت می کند در قدم اول ریسک سرمایه گذاری را پذیرفته است و هر چه با علم و آگاهی در آن فعالیت کند در واقعه این ریسک کمتر می شود.

وی افزود: باید سرمایه گذاران با علم در بازار فعالیت کنند تا بتوانند منافع بیشتری را ببرند؛ مطمئناً انتظار اینکه هر روز بازار مثبت باشد و همه سهام ها رشد کنند اتفاق نخواهد افتاد و نمادها ممکن است اصلاح هایی داشته باشند.

ابوالحسنی در مورد اینکه بازار بازهم روند روبه رشد خود را ادامه خواهد یا خیر، گفت: بازار تحت تاثیر عوامل اقتصادی و روانی است و آنچه از بازار سرمایه فهمیده می شود این است که آینده این بازار روشن است.

وی بیان کرد: پویایی این بازار بدون شک یک نقط قوت برای تولید به حساب می آید و می تواند پشتوانه تولید باشد و همچنین تنها بازاری است که به رشد نقدینگی منجر نمی شود.

سهام ذوب روی اصفهان(فروی) در حال حاضر با قیمت 3 هزار و 570 در هر سهم به فروش می رسد که برای سرمایه گذاران سه ماه خود بازده 26 درصد را به همراه داشته است و در یک ماه این نماد بازده 3 درصد را برای سرمایه گذاران به همراه آورده است.

سهام ذوب آصفهان که در روزهای افت بازار یکی از نمادهایی بود که با بیشترین افت رو به رو بود در این روزهای سبز بازار نیز روند رو به رشد قابل توجه داشته است و بازده سرمایه گذاری در این سهم در یک ماه 28 و سه ماه 59 درصد مثبت بوده است.

قیمت هر سهم فولاد یک هزار و 240 تومان است و از نمادهایی است که سرمایه گذاری یک ساله در آن نیز مثبت و شش درصد است و همچنین بازده های سه ماه و یک ماه 22 و 45 درصد را ثبت کرده است.

یکی از عوامل رشد بازار به گفتی برخی از کارشناسان عوامل روانی تحت تاثیر افزایش قیمت ارز به بازار است که به نظر می رسد قیمت ارز در هفته های آتی رشدی نداشته و شاید روند نزولی را نیز دنبال کند و از طرفی به نظر می رسد یکی از مقاومت های شاخص در حال حاضر است و شاید انتظار کمی عقب نشینی شاخص در بازار با توجه به این عوامل روانی دور از انتظار نباشد.

در مقابل اعلام نظر و برنامه های تیم اقتصادی دولت که در این هفته به صورت رسمی تر و برجسته تر اعلام می شود می تواند یک محرکه قوی باشد که شاید پیش بینی های اصلاح شاخص را به واقعیت تبدیل نکند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار × 1 =