صفحه اصلی » اجتماعی » پدالی شدن شیرهای آب مدارس بعد از شیوع کرونا/ برنامه کوچ را برای تحرک و تغذیه دانش آموزان

معاون آموزش و پرورش استان اصفهان:

پدالی شدن شیرهای آب مدارس بعد از شیوع کرونا/ برنامه کوچ را برای تحرک و تغذیه دانش آموزان

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: پدالی کردن شیرهای آب در مدارس در دستور کار قرار گرفت و تمام مدارس موظف به اجرای آن شدند ولی برخی از روشویی ها با توجه به ساختاری که داشت قابلیت پدالی کردن را نداشت که آنها تغییری نکردند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۳ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۴

آذر کیوان امیرپور در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: کرونا باعث شد مدارس تعطیل شده و آموزش دانش آموزان به صورت آنلاین انجام شود همچنین شیوع این ویروس باعث شد دانش آموزان با ماندن در خانه مراودات، ارتباطات و حرکات جسمی کمتری پیدا کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان عنوان کرد: اداره آموزش و پرورش برنامه شاد را برای آموزش درسی دانش‌آموزان پیش بینی کرد و سعی کرد یک سری از برنامه های تحصیلی را در این سامانه پیش بینی کند همچنین برنامه کوچ را برای تحرک و تغذیه دانش آموزان درنظر گرفت.

امیرپور بیان کرد: هدف از ایجاد نرم افزار کوچ ایجاد فرهنگسازی برای اهمیت ورزش دانش آموزان در خانه و خانواده و همچنین کنترل BMI قد و وزن دانش آموزان زیر نظر مربی تربیت بدنی بود که حتی الامکان از افزایش بی رویه وزن دانش آموزان جلوگیری به عمل آید.

وی افزود: با توجه به اینکه سال اول بود که از نرم افزار کوچ استفاده می شد این برنامه موفق عمل کرد و تاثیر آن را در دانش آموزان شاهد بودیم همچنین آموزش و پرورش و خانواده ها باید تلاش کنند فشارهایی که دانش آموزان با نبودن در مدارس تجربه می کنند را کاهش دهند.

*پدالی کردن شیرهای آب در مدارس در دستور کار قرار گرفت

امیرپور با اشاره به تغییراتی که به واسطه کرونا در مدارس ایجاد شد، اذعان کرد: پدالی کردن شیرهای آب در مدارس در دستور کار قرار گرفت و تمام مدارس مؤظف به اجرای آن شدند ولی برخی از روشویی ها با توجه به ساختاری که داشت قابلیت پدالی کردن را نداشت که آنها تغییری نکردند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: با توجه به اینکه آموزش دانش آموزان مجازی بود ولی پدالی کردن شیرهای آب از اوایل شیوع کرونا در مدارس تمام استان انجام شد و در همان سال اول تقریبا تمام مدارس شیرهای آب را پدالی کردند.

امیرپور خاطرنشان کرد: اعتبار برای خرید مواد ضدعفونی کننده و شوینده در اختیار مدارس قرار دادیم همچنین این مواد را خریداری کرده و در اختیار برخی از مناطق قرار می دادیم چرا که در برخی از مناطق، همکاران مجبور به فعالیت شدند و انتظار می رفت پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی ادامه داد: در بحث نوسازی مدارس نیز تغییر در ساختار سرویس های بهداشتی انجام شده است اداره کل نوسازی قطعا تغییراتی در دستور کار داشته و این تغییرات را در سرویس های بهداشتی و روشویی های مدارس انجام داده است.

آذرکیوان امیرپور گفت: امتحانات در مکان هایی انجام شد که تهویه مناسب و پنجره داشته باشد خروجی و ورودی هوا کنترل می شد، از سیستم های سرمایشی و تهویه بازرسی انجام شد، زمان امتحانات از قسمت های اداره کل، بازرسی صورت می گرفت و تمام پایگاه ها کنترل می شدند.

وی در پایان گفت: در زمان امتحانات ماسک زدن دانش آموزانی که امتحانات حضوری داشتند امری الزامی بود و خوشبختانه توانستیم با کمترین حاشیه امتحانات پایه نهم و دوازدهم را در خرداد ماه برگزار کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد