صفحه اصلی » اقتصادی » اجرای 152 کیلومتر فیبرنوری در شهرستان فریدونشهر

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان خبر داد؛

اجرای 152 کیلومتر فیبرنوری در شهرستان فریدونشهر

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان از اجرای 152 کیلومتر فیبرنوری روستایی و در این راستا اتصال 12 سایت به فیبرنوری، پوشش 52 روستا و 1825 خانوار به اینترنت پرسرعت یا ارتباط صوتی پایدار از طریق فیبرنوری خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۴ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ جعفر مطلب زاده با بیان اینکه پروژه فیبر نوری روستایی با عنوان توسعه ارتباطات روستایی (تار) از محل بودجه طرح توسعه خدمات عمومی اجباری روستایی (یو.اس.او) تامین می شود گفت: برای استان اصفهان شش اولویت تعیین شده است که شهرستان فریدونشهر اولویت اول استان است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان با بیان اینکه شهرستان فریدونشهر در غرب استان قرار دارد و جزء مناطق سردسیر و کوهستانی است گفت: به این دلیل ارتباط رسانی به برخی از روستاهای این شهرستان مشکل است.

وی در ادامه گفت: با اجرای 152 کیلومتر از اولویت اول پروژه ی تار، 12 سایت تلفن همراه به ارتباطات ثابت فیبر نوری متصل شده اند. وی افزود: این طرح با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، اداره کل زیر ساخت و مخابرات استان انجام و به بهره برداری رسیده است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان بیان کرد: این 12 سایت، 1825 خانوار در 52 روستا را پوشش می دهند که اکنون با اتصال به فیبر نوری، می توانند از نسل های بالاتر اینترنت و سرعت بهتر برخوردار شوند.

مطلب زاده خاطر نشان کرد: هدف از اجرای این پروژه، ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی خدمات پهن باند، ارتقای کیفیت ارتباطات و پهنای باند مراکز و سایت‌های تلفن همراه روستایی، دسترسی همگانی به شبکه ملی اطلاعات و بهبود کیفیت زندگی و کسب و کار روستاییان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد