صفحه اصلی » اجتماعی » شناسایی 1988 بیمار کرونایی جدید در شبانه روز گذشته در استان اصفهان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد:

شناسایی 1988 بیمار کرونایی جدید در شبانه روز گذشته در استان اصفهان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: طی شبانه روز گذشته 1988 بیمار جدید در سطح استان اصهان به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل شناسایی شدند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۵ - جمعه ۱۴۰۰/۰۶/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ آرش نجیمی در جمع خبرنگاران، با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته، اظهار داشت: در این بازه زمانی تعداد کل موارد نمونه‌گیری شده ویروس کرونا در استان 5232 نفر بودند که 1988 بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان اصفهان به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل شناسایی شدند.

وی افزود: از این تعداد بیمار جدید مبتلا به کرونای شناسایی شده 547 نفر در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شدند همچنین طی این مدت 429 بیمار بهبود یافته از مراکز درمانی ترخیص شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر 3670 ییمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: از این تعداد 419 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

وی آمار مرگ و میر بیماران مشکوک به کرونا طی 24 ساعت اخیر در استان اصفهان را 44 نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد 38 نفر فوت شده کرونا مثبت قطعی بوده است.

تداوم عادی انگاری ها هفته دوم شهریور 1400 رکوردهای تازه‌ای را رقم خواهد زد

ثبت رکوردهای جدید کرونایی در ماه پایانی تابستان 1400 و کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی این نگرانی را میان کارشناسان بهداشت و درمان ایجاد کرده است که احتمالاً هفته دوم آخرین ماه تابستان 1400 باید منتظر رکوردهای تازه‌ای در دوره فعالیت ویروس جهش‌یافته دلتا باشیم.

این درحالی است که البته مشاهده و فعالیت ویروس “لامبدا” در 52 کشور جهان و قدرت تهاجمی و کشندگی بالای آن به نگرانی‌ها دامن زده است و کارشناسان بهداشت و درمان بر این باورند که طولانی شدن پیک پنجم و کمبودهای موجود در موارد مختلف می‌تواند زمستانی سخت را مقابل کادر درمان ایران قرار دهد و مشکلات را نسبت به گذشته دوچندان کند.

تکمیل فرآیند واکسیناسیون برای مهار پیک‌های بعدی

در همین زمینه کارشناسان با اشاره مجدد به اهمیت توجه به آمارهای دوره‌ای برای ارائه راهکارهای دقیق مدیریت بحران معتقدند با توجه به طولانی شدن موج‌های چهارم و پنجم احتمال آغاز موج‌ ششم دور از انتظار نیست و نکته اصلی اینجاست که تکمیل فرآیند واکسیناسیون یعنی انجام هر دو دوز تزریق می‌تواند در مدیریت موج‌های آینده اثرگذاری داشته باشد.

به‌ گفته این گروه براساس پروتکل‌های بهداشتی اگرچه افرادی که حتی یک دوز واکسن نیز دریافت کرده‌اند تا حدودی مقابل بیماری ایمنی دارند و احتمال ابتلا به نوع سخت بیماری و فوت آنها درصدی کاهش خواهد داشت اما برای رسیدن به نتیجه اصلی حداقل از 70 درصد جامعه باید روند کامل واکسیناسیون را انجام داده باشند که بتوانیم به مدیریت بحران امیدوار باشیم.

این کارشناسان تأکید دارند البته با توجه به فاصله زمانی ایجاد ایمنی حداکثری در بدن دریافت‌کننده واکسن بعد از حداقل 14 روز نتیجه انجام واکسیناسیون قطعاً کوتاه‌مدت نیست و برای رسیدن به نتیجه مطلوب از واکسیناسیون در دوره‌های بلندمدت یا پیک‌های بعدی لازم است نتایج را بررسی کنیم که درباره ایران احتمال نتیجه واکسیناسیون در پیک ششم خواهد شد.

این درحالی است که مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت درباره آمار دقیق واکسیناسیون انجام‌شده به‌تفکیک برند مورد استفاده روز گذشته گفت: بر اساس آخرین آمار مجموعاً 17 میلیون و 772 هزار و 252 نفر دوز اول واکسن کرونا و هفت میلیون و 150 هزار و 303 نفر دوز دوم واکسن را نیز دریافت کرده‌اند که با احتساب این تعداد مجموع دوزهای واکسن تزریق شده در کشور به شمار 24 میلیون و 922 هزار و 555 مورد رسید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد