صفحه اصلی » استان اصفهان » نائین » بیش از 12 درصد جمعیت نایین واکسینه شده‌ اند

فرماندار نایین خبر داد:

بیش از 12 درصد جمعیت نایین واکسینه شده‌ اند

فرماندار نائین گفت: در نائین ۴۷۶۲ نفر دوز دوم واکسن خود را تزریق کرده‌اند که این تعداد ۱۲.۲ درصد واجدان شرایط دریافت واکسن است.

تاریخ انتشار: ۱۶:۳۵ - جمعه ۱۴۰۰/۰۶/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدحسین نصرتی درخصوص وضعیت کرونایی شهرستان نایین، اظهار کرد: بیش از ۴۰ روز است که شهرستان در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفته است که با اقدامات تامینی خاص سعی کرده‌ایم وضعیت بدتر نشود. نایین در مجاورت اردستان و استان یزد قرار دارد و محور جاده ترانزیتی است به همین دلیل کنترل شرایط کمی سخت است. خودروهای بومی استان اجازه ورود به نائین را دارند، اما از ورود خودروهای استان‌های دیگر به شهرستان نائین جلوگیری می‌شود.

فرماندار شهرستان نایین افزود: تعداد کل تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا اول شهریور امسال ۵۷۹۶ تست بوده که از این تعداد ۲۲۶۶ تست مثبت بوده است. همچنین تعداد کل تست‌ها در هفته جاری ۲۰۹ تست کرونا بوده که از این تعداد جواب ۳۳ تست مثبت و در ۲۴ ساعت گذشته نیز تست ۵ نفر مثبت اعلام شد.

وی با بیان اینکه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان ۶۲ درصد است، گفت: تعداد بستری‌های موقت و کامل که در مراکز درمانی نائین بستری شده‌اند ۲۳ نفر است.

نصرتی با اشاره به روند واکسیناسیون در شهرستان نائین تصریح کرد: تاکنون ۹۶۹۸ نفر دوز اول واکسن خود را دریافت کرده‌اند که در نتیجه درصد کل واکسیناسیون کرونا در نوبت اول ۲۵ درصد است.

وی ادامه داد: همچنین ۴۷۶۲ نفر دوز دوم واکسن خود را تزریق کرده اند که این تعداد ۱۲.۲ درصد واجدان شرایط دریافت واکسن است. تعداد کل واکسیناسیون کرونا برای متولدین ۱۳۴۷ به قبل ۷۱۱۸ نفر بوده که این تعداد ۷۶.۶ درصد تعداد متولدان این رنج سنی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد