صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » ذخیره سد زاینده رود به 271 میلیون مترمکعب رسید

سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان:

ذخیره سد زاینده رود به 271 میلیون مترمکعب رسید

سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان ظرفیت 20درصدی آب در مخزن سد زاینده رود، گفت: ذخیره مخزن این سد امروز به 271 میلیون مترمکعب رسید.

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۷ - شنبه ۱۴۰۰/۰۶/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود چیتیان درباره آخرین وضعیت سد زاینده رود اظهار داشت: ذخیره مخزن سد زاینده‌رود امروز به271 میلیون مترمکعب رسید و ورودی به آن هم اکنون 6.3 مترمکعب بر ثانیه است.

وی با اشاره به این که میزان خروجی از سد 25 متر مکعب بر ثانیه است، افزود: میزان بارندگی در سرشاخه اصلی حوضه زاینده‌رود از ابتدای سال آبی (مهر ۹۹) تاکنون 821.7 میلی‌متر ثبت شده که در مدت مشابه سال گذشته 1176.9  میلی‌متر و در بلندمدت 1355.8 میلی‌متر بوده است.

چیتیان یادآور شد: با توجه به افزایش حجم خروجی از سد زاینده رود در تیرماه سالجاری و ذخیره آب موجود، هرگونه تغییر دبی خروجی از سد بر اساس مصوبات کارگروه سازگاری با کم آبی و همچنین برنامه ابلاغی منابع و مصارف حوضه زاینده رود انجام خواهد شد.

سد زاینده رود با ظرفیت مؤثر یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب به عنوان یکی از اصلی‌ترین سدهای مرکز کشور و تأمین کننده آب شرب ، محیط زیست، کشاورزی و صنعت در منطقه مرکزی ایران است. این سد قوسی شکل که سال ۱۳۴۹ به بهره‌برداری رسید در ۱۱۰ کیلومتری غرب اصفهان در شهرستان چادگان قرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد