صفحه اصلی » استان اصفهان » نگرانی رهبری از تکرار ماجراهای مشابه ژاپن در ایران بود/ احتمال دخالت در واکسن های ارسالی از مبدا آمریکا

حاجی دلیگانی:

نگرانی رهبری از تکرار ماجراهای مشابه ژاپن در ایران بود/ احتمال دخالت در واکسن های ارسالی از مبدا آمریکا

حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: به دلیل اینکه اعتماد لازم را به آمریکایی ها نداریم و نگران این هستیم که اتفاقی که بر سر مردم ژاپن افتاد، بر سر مردم کشور ما هم بیفتد، واردات واکسن از آمریکا ممنوع اعلام شد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۴ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۷

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در پاسخ به این سوال که علت ممنوعیت واردات واکسن های آمریکایی از سوی رهبر انقلاب چه بود، اظهار داشت: به دلیل اینکه ما اعتماد لازم را به آمریکایی ها نداریم و نگران این هستیم که اتفاقی که بر سر مردم ژاپن افتاد، بر سر مردم کشور ما هم بیفتد، رهبر انقلاب واردات واکسن از آمریکا را ممنوع کردند.

وی افزود: رهبر انقلاب به درستی بحث ممنوعیت واردات واکسن از آمریکا را مطرح کردند و نگران بودند که آمریکایی ها در خصوص نسل ایرانی دخالت هایی را داشته باشد و موجبات انقراض برخی از ژن های ایرانی را دنبال کرده باشند.

حسینعلی حاجی دلیگانی با بیان اینکه مسلماً رهبر انقلاب اسلامی در جهت حفظ منافع ملت ایران واردات واکسن از آمریکا را ممنوع کردند، عنوان کرد: ایشان حافظ ملت و کشور ایران هستند از اتفاقی که اکنون در ژاپن افتاده است جلوگیری کردند.

نماینده مردم شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس تصریح کرد: من واکسن ایرانی برکت را تزریق کردم و پیشنهاد می کنم مردم هم از این واکسن استفاده کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بایستی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به آن تعهداتی که در خصوص تولید و یا تامین واکسن داده اند، جامعه عمل بپوشانند و سریعا به وعده های خود عمل کند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه اگر در تأمین واکسن همت بشود، می توان تا پایان سال کل کشور را واکسینه کرد، گفت: ما یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی با اجازه ای که رهبر انقلاب دادند برای مقابله با کرونا تخصیص دادیم ولی به نظر میرسد که در وزارت بهداشت با در نظر گرفتن اولویت های اشتباه، از این منبع به درستی استفاده نکردند و در اولویت هایشان دچار خطا شدند و به همین سبب اکنون در گیر گرفتاری های کنونی هستیم.

نماینده مردم شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: واکسیناسیون به موقع انجام نشد؛ وزارت بهداشت در تائید واکسن های داخلی و واردات واکسن های خارجی نیز کوتاهی کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد