صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » فرایند سنجش ۵۷ هزار و ۵۰۰ کلاس اولی به اتمام رسید

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان اصفهان:

فرایند سنجش ۵۷ هزار و ۵۰۰ کلاس اولی به اتمام رسید

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان اصفهان گفت: از ۹۰ هزار دانش‌آموز کلاس‌اولی تاکنون ۸۰ هزار نفر نوبت‌گیری کرده‌اند و از این تعداد نوبت‌گیری شده، فرایند سنجش ۵۷ هزار و ۵۰۰ نفر به اتمام رسیده است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۵ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن الماسی با اشاره به پیش‌بینی سنجش 90 هزار دانش‌آموزان کلاس اولی اظهار داشت: تاکنون 80 هزار دانش‌آموز کلاس اول نوبت‌گیری کرده‌اند و از این تعداد نوبت‌گیری شده، فرایند سنجش 57 هزار و 500 نفر به اتمام رسیده است.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش استثنایی استان اصفهان با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته قصد داشتیم تا 15 شهریورماه فرایند سنجش تمامی دانش‌آموزان کلاس اولی به اتمام برسد، افزود: به دلیل تعطیلی‌های پیش‌بینی نشده ناشی از افزایش شیوع کرونا از برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته عقب هستیم که امیدواریم تا پایان شهریورماه فرایند سنجش را به اتمام برسانیم.

رئیس اداره استثنایی آموزش‌وپرورش استان اصفهان بیان کرد: ما 40 پایگاه اولیه الف، 15 پایگاه اولیه و 7 پایگاه تخصصی با 600 نفر عوامل اجرایی در استان پیش‌بینی کردیم همچنین پیش‌بینی شده فرایند سنجش برای 30 هزار نوآموز پیش‌دبستانی نیز در صورت مهیا شدن شرایط انجام دهیم.

الماسی با اشاره به فرایند سنجش وی تصریح کرد: غربالگری برای سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی دانش‌آموزان انجام می‌شود برای آمادگی تحصیلی آزمون‌هایی با مفاهیم اولیه آموزشی هرساله از طرف وزارتخانه ابلاغ می‌شود که بر اساس آن باید دانش‌آموزان شش یا هفت‌ساله در حد استاندارد پاسخ دهد، در دفترچه آزمون امسال سعی شده وابستگی روانی کمتر باشد که برای استان‌هایی مانند اصفهان که دانش‌آموزان چندزبانه وجود دارد، مشکلات و ارجاعات آنها کمتر شود.

وی ادامه داد: در غربالگری سلامت جسمانی، معاینات دهان و دندان، وضعیت موی سر، سنجش بینایی و شنوایی و توده بدنی دانش‌آموز و واکسیناسیون گذشته مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس اداره استثنایی آموزش‌وپرورش استان اصفهان با اشاره به شرایط کرونایی و نوبت‌دهی برای انجام سنجش گفت: برای همه دانش‌آموزان در برگه معرفی‌نامه مشخص شده که در چه تاریخی و در چه ساعتی در پایگاه حضور پیدا کنند و در هر ساعت 4 الی 6 نفر نوبت داده شده تا از ازدحام و شلوغی در مراکز جلوگیری شود.

الماسی با توصیه به والدین دانش‌آموزان برای حضور در پایگاه‌های سنجش خاطرنشان کرد: توصیه می‌کنیم حتی‌الامکان یکی از والدین همراه فرزندشان و در ساعت مقرر شده در پایگاه‌ها حضور پیدا کنند و مدارک لازم مانند شناسنامه پدر و مادر و کارت واکسیناسیون فرزند خود را به همراه داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد