صفحه اصلی » اجتماعی » سه اقدام اساسی در مرحله جدید طرح شهید سلیمانی برا قطع زنجیره کرونا/ توزیع 50 هزار بسته معیشتی در «طرح محرم» بسیج

سه اقدام اساسی در مرحله جدید طرح شهید سلیمانی برا قطع زنجیره کرونا/ توزیع 50 هزار بسته معیشتی در «طرح محرم» بسیج

استان اصفهان مبدع و مجری طرح شهید قاسم سلیمانی و ارائه‌کنندۀ آن در کشور بود که با هدایت فرماندهی سپاه استان اصفهان، همچنان درحال انجام است. با اجرای استان اصفهان، این طرح به کل کشور تسری پیدا کرد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۵ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ پیک پنجم کرونا بیشترین درگیری و تلفات را در طول حضور کرونا در ایران داشته، این روزها شاهد جولان این ویروس منحوس در استان اصفهان نیز هستیم؛ مردم با نگاهی نگران و مضطرب می خواهند بدانند که سایه پیک پنجم و کرونای دلتا کی از سر آنها برداشته خواهد شد.

حسن روحانی دولت دوازدهم را “دولت سلامت” نام نهاده است. به‌رغم این ادعا گزارش‌های منتشر شده از سوی رسانه‌های ایران حکایت از آن دارند که سلامت مردم کشور ما به مخاطره جدی افتاده است.

تعلل و بی تدبیری در واردات واکسن آخرین کاستی است است که از دولت دوازدهم جا مانده، آن‌جا که مانع واردات واکسن چینی شدند و یا خلف وعده های کوواکس و طرف های غربی و یا حتی شرکت های خصوصی که عملکرد چندان خوبی در واردات واکسن نداشتند را تنها نظاره کردند.

یکی از اتفاقات خوب در این میان که از پیک سوم بار دیگر توسط سپاه پاسداران کلید خورد طرح شهید سلیمانی بود. به مناسبت آغاز دوباره این طرح توسط سپاه به سراغ سرهنگ حسن عجمی، رئیس سازمان بسیج سازندگی استان رفتیم تا از اقدامات این سازمان در این طرح مطلع شویم.

متن کامل این گفت و گو را در ادامه بخوانید.

*صاحب نیوز:در رابطه با طرح شهید سردار سلیمانی، تاکنون چه اقداماتی انجام شده است و چه اقداماتی پس از سفر سردار سلامی به اصفهان تصویب شده و قرار است انجام شود و شما مسئولیت کدام بخش از طرح را به عهده دارید؟

آنچه اکنون در طرح شهید سردار سلیمانی دارد دنبال می‌شود، «طرح محرم» در قالب «بسته‌های معیشتی» و در بعضی ناحیه‌ها «بن‌های معیشتی» است. پیش‌بینی پنجاه هزار بسته را کرده‌ایم که ان شاء الله توسط ناحیه‌ها توزیع خواهد شد. این خدمتی است که خدا را شکر توسط مجموعۀ سپاه پاسداران، استانداری، صنایع مادر و خیّرین در حال پیگیری است. کمک شده که ان شاء الله بتوانیم توزیع مجموع این پنجاه هزار بستۀ معیشتی را در استان دنبال کنیم. بحث دیگری که به‌واسطۀ طرح شهید سردار سلیمانی دنبال می‌شود و از اقداماتی است که امروز دارد انجام می‌شود، ایجاد پایگاه‌هایی با عنوان «قرارگاه شهید سلیمانی» است که بیشتر به دنبال آموزش همگانی به مردم است تا ان شاء الله زنجیرۀ انتقال ویروس کرونا قطع شود.

اقدام دیگری که در این قرارگاه در حال پیگیری است، «کمک به کادر درمان» است که اکنون هم طلاب بسیجی و هم گروه‌های جهادی در بیمارستان‌ها حضور پیدا می‌کنند و مجموعۀ کادر درمان را در جهت کمک به بیماران کرونایی یاری می‌کنند.

اقدام سوم در قرارگاه شهید سلیمانی، «تأمین نیازهای بیماران کرونایی» است؛ از قبیل کپسول اکسیژن و دستگاه اکسیژن‌ساز که مجموعه‌های جهادی از طریق استان دارند آن را دنبال می‌کنند تا به بیماران کرونایی در منازل کمک شود.

*این طرح جدیدی است که به تازگی مصوب شده؛ درست است؟

بله، در واقع استان اصفهان مبدع و مجری طرح شهید قاسم سلیمانی و ارائه‌کنندۀ آن در کشور بود که با هدایت فرماندهی سپاه استان اصفهان، همچنان درحال انجام است. با اجرای استان اصفهان، این طرح به کل کشور تسری پیدا کرد

*راجع به کاری که پیش از این در استان اصفهان انجام می‌شد توضیح دهید.

کاری که در طرح شهید سلیمانی انجام می‌شد، دایر کردن «قرارگاه‌های سلامت» در پایگاه‌های بسیج کل استان بود. ارائه‌کننده و مبدع این طرح، استان اصفهان بود و انجام موفقیت‌آمیز این طرح در استان اصفهان.

*در پایان نکته ای اگر مانده بفرمایید.
مید است با این سری اقدامات و انسجام حداکثری قوا و نیروهای مسلح با نیروهای تازه نفس دولت سیزدهم و طی یک عملیات جهادی کمر کرونا در کشورمان شکسته شود تا شاهد سلامتی و تندرستی هموطنان عزیزمان باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد