صفحه اصلی » اقتصادی » ارتباط رسانی به شش منطقه عشایری با تامین 41 کیلومتر برق

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان خبرداد؛

ارتباط رسانی به شش منطقه عشایری با تامین 41 کیلومتر برق

با تامین 41 کیلومتر برق کشی، شش منطقه عشایری استان از پوشش ارتباطی برخوردار می شوند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ جعفر مطلب زاده با اشاره به برگزاری جلسه مشترک با مدیرکل امور عشایری و مخابرات استان گفت: مکان سایت برای شش منطقه عشایری که از لحاظ جمعیت، ضرورت بیشتری داشتند انتخاب و جایابی شدند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان افزود: بنا به دستور استاندار به اداره برق استان، برای تامین برق دکل تلفن همراه برای یک منطقه از هر شهرستان که جمعیت عشایری دارد، شش منطقه عشایری بدون ارتباط استان می توانند دارای پوشش ارتباطی شوند.

وی تصریح کرد: منطقه گوکان و ویهه در شهرستان فریدونشهر، منطقه بند عرب ها و دوشاخ در شهرستان اصفهان، منطقه آیین قرین در شهرستان شهرضا، منطقه ده زرگران در شهرستان چادگان، منطقه سرتنگ پادنا در شهرستان سمیرم و منطقه آستانه در شهرستان دهاقان شش نقطه ایی هستند که در این مرحله انتخاب شده اند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه گفت: برای ارتباط رسانی به این شش منطقه نیاز به 41 کیلومتر برق رسانی با هزینه نامتعارف و ایجاد 7 کیلومتر جاده است.

مطلب زاده ضمن بیان اینکه استان دارای 12 منطقه عشایری بدون ارتباط است گفت: در بازدیدهای مشترک با امور عشایر و مخابرات مکان بهینه سایت ها جانمایی شده اند و از این تعداد تا کنون با احداث سه سایت موافقت و به اپرتور ابلاغ شده است.

وی با اشاره به نقش مهم عشایر استان در رشد اقتصاد منطقه گفت: حل مشکلات ارتباطی از مهمترین اولویت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد