صفحه اصلی » اجتماعی » آلودگی دست از سر اصفهان برنمی دارد/ شاخص هوای اصفهان در ۸ ایستگاه قرمز و نارنجی است

آلودگی دست از سر اصفهان برنمی دارد/ شاخص هوای اصفهان در ۸ ایستگاه قرمز و نارنجی است

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر صبح امروز با میانگین ۱۲۴ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۶ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع اظهار داشت: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش فعال در خیابان‌های پروین و استانداری با شاخص ۱۵۴، باهنر با شاخص ۱۶۸ و بزرگراه خرازی با شاخص ۱۵۲ وضعیت ناسالم برای عموم (قرمز) و در چهار ایستگاه خیابان رودکی با شاخص ۱۱۱، فرشادی با شاخص ۱۳۳، کاوه با شاخص ۱۳۹ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۴۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) است.

وی با بیان اینکه چهار ایستگاه پایش هوا در خیابان‌های جی، باغ غدیر، دانشگاه و میدان احمدآباد صبح امروز از مدار خارج است، افزود: کیفیت هوا در ایستگاه میدان انقلاب و فیض با شاخص ۸۶، رهنان با شاخص ۸۳ و میرزا طاهر با شاخص ۸۰ وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: کیفیت هوا در شهر سجزی با شاخص ۷۹، شاهین شهر با شاخص ۵۳ و مبارکه با شاخص ۶۹ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های دولت آباد، شاهین شهر، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان تا ابتدای هفته سوم شهریور جوی آرام و پایدار در سطح استان حاکم است و گردوغبار نخواهیم داشت. از این رو به علت پایداری و سکون جو، غلظت آلاینده‌های جوی افزایش یافته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد