صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » مجموعه تولیدات آموزش محیط‌زیست ویژه دوره پیش‌دبستانی در اصفهان رونمایی شد

مجموعه تولیدات آموزش محیط‌زیست ویژه دوره پیش‌دبستانی در اصفهان رونمایی شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با تاکید براهمیت نقش آموزش و فرهنگ سازی در حفظ محیط زیست گفت: موضوع حفاظت از محیط‌زیست را به‌عنوان یک فرهنگ عمومی در دانش‌آموزان نهادینه کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۱ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ ایرج حشمتی در آیین رونمایی از مجموعه تولیدات آموزش محیط‌زیست ویژه دوره پیش‌دبستانی اظهارکرد: مسئله محیط‌زیست از چالش‌های اصلی همه ملت‌ها است و همه مردم جهان به این نتیجه رسیده‌اند که محیط‌زیست حال خوبی ندارد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان استفاده بی‌رویه از منابع، آلودگی هوا، فرونشست زمین، تغییرات اقلیمی، باران‌های اسیدی، را از جمله چالش های فراروی محیط زیست عنوان عنوان کرد و افزود: این معضلات باعث شد، انسان نسبت به‌سلامت خود دچار دغدغه شود و فکری را برای وضعیت محیط زیستی خود بکند.

وی افزود: بیشتر شکل‌گیری شخصیت هر فرد در طفولیت است، پس به این نتیجه رسیدیم که آموزش‌هایی را برای کودکان حوزه پیش‌دبستانی طراحی کنیم و شخصیت آنها را در این دوران شکل دهیم تا در ۱۲ سالگی دیگر نیاز به پلیس محیط‌زیست نداشته باشند.

وی تصریح کرد: بر همین اساس طرحی آموزشی برای دانش‌آموزان آماده شد که مجموعه تولیدات آموزش محیط‌زیست ویژه دوره پیش‌دبستانی نام دارد و شامل دو کتاب مبانی آموزش محیط‌زیست برای مربیان پیش‌دبستانی و خانواده‌ها و کتاب راهنمای کار آموزشی محیط‌زیست ویژه مربیان پیش‌دبستانی، ۱۱ پوستر، فلش کارت آموزشی ویژه کودکان، فیلم رئال، انیمیشن و داستان صوتی و تیزر آموزشی است که تحویل ۴۰ پیش‌دبستانی پایلوت در اصفهان خواهد شد رونمایی شد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان تصریح کرد: کتاب اول این مجموعه به‌گونه‌ای است که کودکان تنها با دیدن متوجه می‌شوند و نقش‌پذیری خود را درک می‌کنند.

وی گفت: کتاب دوم کتاب کار راهنمای آموزشی را انجام می‌دهد که مربیان می‌توانند در طول فعالیت خود با دانش‌آموزان کار کنندو همچنین در فلاش کارت‌ها نیز ۱۱ فیلم رئال، انیمیشن و داستان صوتی و تیزر آموزشی قرار دارد.

حشمتی افزود: نخستین استانی هستیم که این اقدام ها را انجام دادیم و با اجرایی‌شدن این فعالیت می‌توانیم امیدوار باشیم که موضوع حفاظت از محیط‌زیست را به‌عنوان یک فرهنگ عمومی در دانش‌آموزان نهادینه کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد