صفحه اصلی » اجتماعی » تحولات دیجیتالی واقعیت امروز جامعه/ دانش مرز نیازمند کارهای تحقیقاتی تیمی است

رییس دانشگاه اصفهان:

تحولات دیجیتالی واقعیت امروز جامعه/ دانش مرز نیازمند کارهای تحقیقاتی تیمی است

رییس دانشگاه اصفهان در مراسم افتتاحیه هجدهمین کنفرانس بین المللی انجمن رمز ایران بر ارتقای علم و فناوری رمز مبتنی بر توسعه کمی و کیفی نیروهای متخصص دانشگاهی تاکید کرد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۹ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ هوشنگ طالبی در مراسم افتتاحیه هجدهمین کنفرانس بین المللی انجمن رمز ایران تحولات دیجیتالی را واقعیت امروز جامعه دانست و بر نقش حمایتی دانشگاه در زمینه سازی پیشرفت و توسعه این تحولات تاکید کرد.

وی در ادامه افزود: حرکت جوامع به سمت تحولات دیجیتالی غیر قابل انکار است و برای ارتقای علم و فناوری رمز، توسعه کمی و کیفی نیروهای متخصص ضرورت دارد.

 رییس دانشگاه اصفهان، هدف انجمن رمز را گسترش و پیشبرد و ارتقاء علم و فناوری رمز و امنیت فضای تبادل اطلاعات و کمک به توسعه کمی و کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه های مربوطه دانست.

 رییس دانشگاه همچنین اظهار داشت: برگزاری هر کنفرانس علمی دارای بعد مقطعی و بعد بلند مدت است که همواره آغازی برای ادامه فعالیت های علمی محسوب می شوند.

وی کنفرانس های علمی را تولید کننده هایی برای ادامه فعالیت های آینده دانست که با ایجاد شبکه های علمی راه های معرفی نظرات و ایده های جدید در رشته های مختلف را هموارتر کرده و محلی برای تبادل نظرات و آشنایی بیشتر محققان است.

طالبی با بیان ظرفیت های بلقوه دانشگاهی تصریح کرد: شکل گیری هسته های بزرگ علمی مبتنی بر همکاری اساتید در حوزه های مختلف علمی با یکدیگر است که با ایحاد شبکه های علمی، ظرفیت بلقوه خود را به منصه ظهور می گذارند.

به گفته رئیس دانشگاه اصفهان در داخل کشور ظرفیت بالقوه خوبی وجود دارد که راس آن منابع انسانی است که شامل سرمایه عظیمی از اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی است.

رئیس دانشگاه اصفهان از همکاری بین رشته ای برای تحقق بهتر در این حوزه نام برد و افزود: رشته های مختلف  به مسئله رمز می پردازند و امروزه این حوزه تنها محدود به رشته مخابرات نیست. در این زمینه نقش نظریه های ریاضی در تحقیقات بلند مدت، بحث کاهش خطا و آمار مطرح می شود که متخصصین مختلف مکمل هم شده و در بهبود آن فعالیت می کنند.

طالبی در ادامه با بیان این مهم که دانش مرز جغرافیایی ندارد، خواستار ایجاد کارهای تحقیقاتی تیمی، مبتنی بر تفکرات فرا دانشگاهی و فراملی شد و بر پیوند علوم در راستای توسعه فناوری و رفاه جوامع تاکید کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد