صفحه اصلی » اجتماعی » توزیع 190 میلیون کمک های مردمی اصفهان در سیستان و بلوچستان/ بیش از هزار نفر بیمار ویزیت شدند

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اصفهان خبرداد؛

توزیع 190 میلیون کمک های مردمی اصفهان در سیستان و بلوچستان/ بیش از هزار نفر بیمار ویزیت شدند

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اصفهان در مورد کمک های هلال احمر استان اصفهان در سفر چند روز قبل توضیحاتی داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۱ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۱

محمد نوید متقی در گفت و گو با صاحب نیوز  اظهار کرد: تیمی متشکل از ٣۵ نفر اعم از پزشک، پرستار و افراد فرهنگی، اجتماعی در سفر به سیستان و بلوچستان با ما همراه شدند که این تیم در دو محور دارو، درمان و توانبخشی و محور دیگر فرهنگی و  اجتماعی خدمات رسانی انجام داد.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اصفهان عنوان کرد: سه روز کامل در سیستان و بلوچستان خدمات رسانی کردیم و دو روز در مسیر رفت و برگشت بودیم کمک رسانی در منطقه دشتیاری روستای باهوکلات و روستاهای اطراف این منطقه انجام شد.

متقی بیان کرد: در کمک رسانی در دارو، درمان و توانبخشی یک تیم کامل اعم از پزشک متخصص، متخصص عفونی، دندانپزشک، روانپزشک، پزشک عمومی و افراد تیم توانبخشی نیز حضور داشتند که معلولان حرکتی آن منطقه را پیگیری می کردند و مراجعات بسیار زیادی داشتند.

وی افزود: حدود چهار پزشک عمومی در گروه بودند، جراحی سرپایی نیز مراجعه کنندگان بسیار زیادی داشت همچنین به جهت در اختیار دادن داروی رایگان، تکنسین دارو در تیم داشتیم و حدود 10 نفر کادر درمان ما را همراهی کردند.

محمد نوید متقی اذعان کرد: در محور فرهنگی و اجتماعی بسته های معیشتی، توزیع آب، پیگیری آبرسانی روستاها، توزیع تانک های حجیم چندهزار لیتری، پیگیری آموزش کودکان، اهدای بسته های معیشتی، اهدای اسباب بازی، اهدای لوازم التحریر و اهدای اقلام جهیزیه مانند فرش و سرویس خواب را داشتیم.

وی باشاره به اینکه در بخش بهداشت و آموزش خانواده نیز ارائه خدمت کردیم، خاطرنشان کرد: همچنین از خانواده های شهدا و قهرمانانی که در منطقه بودند سرکشی کردیم که این کار توسط گروه دوم یعنی گروه فرهنگی اجتماعی انجام شد.

متقی با اشاره به اینکه گروه پشتیبانی زحمت زیادی کشید، ادامه داد: بیش از هزار نفر مراجعات پزشکی داشتیم که ویزیت شدند و از داروی رایگان بهره‌مند شدند.

*آبرسانی هلال احمر اصفهان در سیستان

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اصفهان تصریح کرد: یکی از مصداق های منطقه که آبرسانی است را تعهد کردیم اصفهان آبرسانی آن را برعهده بگیرد که بیشتر از یک میلیارد ریال هزینه می خواهد.

محمد نوید متقی اظهار کرد: توزیع تجهیزات پزشکی اعم از کپسول اکسیژن، دستگاه اکسیژن ساز و … نیز داشتیم همچنین مقرر شد یک سری تجهیزات بعد از برگشت به اصفهان پیگیری شود.

*اعزام بیماران منطقه به اصفهان برای ادامه مداوا

وی افزود: همچنین دو بیمار در این منطقه بودند که برای انجام مراحل بیماری باید به اصفهان مراجعه می کردند؛ همچنین اهدای یخچال نیز باید داشته باشیم و یک دستگاه آبسرد کن برای مرکز باید ارسال می کردیم که انجام شد.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: کمک های مردمی مردم اصفهان خوب بود و جای تشکر دارد حدودا ١٩٠ میلیون تومان کمک های مردمی داشتیم.

متقی عنوان کرد: گفتنی است که هزینه های پشتیبانی اعم از ایاب و ذهاب و تغذیه تیم از طریق بودجه پشتیبانی تامین می شود و از کمک های مردمی برداشت نمی کنیم و این مبالغ صرفا برای کمک رسانی است.

وی افزود: از مردمی که در این مدت به ما کمک کردند کمال تشکر را داریم که حرکت انسان دوستانه و خیلی مفید انجام دادند ما به گوش مردم می رسانیم که در منطقه سیستان و بلوچستان مشکلات کم نیست کرونا، کم آبی، معیشت، بهداشت، تحصیل، آموزش و پرورش، ایاب و ذهاب از مشکلات این منطقه است.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: انتظار می رود که اول مسئولان و سپس مردم، با یک همت مضاعف برای رفع مشکلات مردم این منطقه اقدام کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد