صفحه اصلی » اقتصادی » تولید ۵۰ نوع محصول منطبق با استانداردهای روز دنیا در ذوب‌آهن اصفهان

مدیر مهندسی نورد ذوب‌آهن اصفهان:

تولید ۵۰ نوع محصول منطبق با استانداردهای روز دنیا در ذوب‌آهن اصفهان

مدیر مهندسی نورد ذوب‌آهن اصفهان گفت: مدیریت مهندسی نورد ذوب‌آهن اصفهان شامل چهار کارگاه است که ۲ هزار نفر از تلاشگران کارخانه افتخار تولید حدود ۵۰ نوع محصول منطبق با استانداردهای روز دنیا را در این کارگاه‌ها و با همکاری سایر بخش‌های کارخانه دارند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۵ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد امین یوسف‌زاده در تشیح انواع محصولات تولیدی کارخانه ذوب‌آهن اصفهان اظهار داشت: مدیریت مهندسی نورد ذوب‌آهن اصفهان شامل چهار کارگاه است که ۲ هزار نفر از تلاشگران کارخانه افتخار تولید حدود ۵۰ نوع محصول منطبق با استانداردهای روز دنیا را در این کارگاه‌ها و با همکاری سایر بخش‌های کارخانه دارند.

مدیر مهندسی نورد ذوب‌آهن اصفهان افزود: بخش طراحی این مدیریت در گرید یک R&D است و به عنوان نمونه طراحی ریل زبانه‌سوزن که قبلاً از کشور فرانسه وارد می‌شد، از جمله دستاوردهای این بخش به شمار می‌رود.

*در سال ۹۹ رکورد تحویل ۶۰ هزار تنی ریل را ثبت کردیم

وی تصریح کرد: تولید ریل، سال‌ها آرزوی مردم ایران بود و ذوب‌آهن اصفهان به همت تلاشگران بخش‌های مختلف کارخانه به این آرزو جامه عمل پوشاند و ایران اسلامی را از قید و بند این وابستگی رها کرد؛ در یک جمله می‌گویم تولید ریل در ذوب آهن نماد خواستن، توانستن است.

یوسف‌زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر ذوب‌آهن اصفهان، تنها تولیدکننده انواع ریل در غرب آسیا محسوب می‌شود اظهار داشت: در سال ۹۸ حدود ۲۵ هزار تن ریل به جمهوری اسلامی تحویل دادیم و در سال ۹۹ نیز رکورد تحویل ۶۰ هزار تنی را ثبت کردیم.

مدیر مهندسی نورد ذوب‌آهن اصفهان ادامه داد: برای سال ۱۴۰۰ نیز برنامه ارتقاء تولید خوبی را تدوین کردیم که طی پنج ماهه ابتدای این سال ریل مترو S۴۹ ، آرک TH۳۶ و غیره از جمله اهداف تحقق‌یافته این برنامه می‌باشند؛ همچنین توسعه سمت چپ خط نورد برای افزایش تولید محصول استراتژیک ریل نیز در دست اقدام است.

*تولید آرک TH۳۶ ارز بری را به ارز آوری تبدیل کرد

وی خاطرنشان کرد: ذوب‌آهن اصفهان در راستای تأمین ایمنی معادن کشور از پنج سال گذشته تولید آرک معدن را آغاز و چندی پیش هم آرک TH۳۶ را با مقاومت بالا تولید کرد، این محصول بخشی از زنجیره تولید فولاد کشور است و تحول عظیمی را در ایمنی معادن رقم زد؛ محصولی که در گذشته به دلیل وارداتی بودن، خروج ارز را در پی داشت.

یوسف‌زاده اضافه کرد: هم اکنون تلاشگران ذوب‌آهن با تولید آن، ارز آوری را رقم زدند و سالانه با همت و تلاش کارکنان این کارخانه بزرگ ۱۴۰ هزار تن از این محصول صادراتی تولید می‌شود.

مدیر مهندسی نورد ذوب‌آهن اصفهان گفت: حدود ۵۰ درصد از محصولات تولیدی این کارخانه عظیم آن هم در اوج تحریم‌های ظالمانه صادر می‌شود که این دستاورد مهم نشان از کیفیت بالا و مطابقت با استانداردهای روز دارد.

*تولید ریل در ذوب آهن اصفهان هیچ وقفه‌ای در تولید سایر محصولات ایجاد نکرد

وی با اشاره به اینکه تولید ریل در کارگاه نورد ۶۵۰ ذوب‌آهن اصفهان هیچ وقفه‌ای را در تولید سایر محصولات ایجاد نکرد و انواع تیرآهن‌ها، کلاف، میلگرد و سایر محصولات همچون گذشته و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تولید می‌شود، تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، سبد متنوع محصولات ذوب‌آهن اصفهان در خطوط گوناگون کارگاه‌ها همواره در حال تولید است تا این کارخانه عظیم در کنار رسالت تولیدی خود به مسؤولیت اجتماعی نیز عمل کرده باشد.

یوسف‌زاده در پایان به دو نکته اشاره کرد و گفت: ایران،کشوری زلزله‌خیز است و سازه‌های ساخته شده در شهرها نیز عمدتاً بتنی هستند که استحکام فشاری خوبی دارند، اما استحکام خمشی بالایی ندارند و این موضوع به هنگام بروز زلزله مشکل‌آفرین است، اما تیرآهن‌های بال‌پهن تولیدی ذوب‌آهن اصفهان هر دو ویژگی را دارا هستند؛ نکته دیگر اینکه سازه‌هیا فلزی با سرعت بالایی ساخته می‌شوند و تا ۹۰ درصد امکان بازیافت دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × چهار =