صفحه اصلی » اقتصادی » تونل خوانسار 3 استان را به یکدیگر متصل می‌کند

تونل خوانسار 3 استان را به یکدیگر متصل می‌کند

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: تونل خوانسار به عنوان شاهراه غرب استان اصفهان تلقی می‌شود و سه استان مرکزی-اصفهان-خوزستان را متصل می کند که به لطف خدا اتمام آن مزایایی همچون کاهش میزان تردد از گردنه، کاهش زمان سفر و افزایش ایمنی در تردد را به دنبال دارد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۶ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ علیرضا قاری‌قرآن به منظور افتتاح پروژه افوس- بویین میاندشت و بررسی پیشرفت فیزیکی پروژه‌های راه و شهرسازی شهرستان‌های خوانسار و بوئین‌میاندشت عازم این شهرستان‌ها شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در حاشیه بازدیدها در خصوص وضعیت طرح‌های اقدام ملی مسکن شهرستان بوئین‌میاندشت اذعان داشت: با توجه به اهمیت طرح بزرگ اقدام ملی مسکن و تاکید بر تسریع در اجرای این پروژه، در این شهرستان ۶ هزار مترمربع زمین به این طرح اختصاص یافته است.

وی افزود: پس از انجام مراحل ثبت نامی متقاضیان استفاده از این طرح در شهرستان بویین و میاندشت، اقدامات لازم جهت بررسی فرم ‹‹ج›› آنان بعنوان شرط اولیه، بررسی و احراز ٥ سال سکونت، استعلام بانک، استعلام ثبت اسناد مالکیت و حذف متقاضیانی که اقدام به تکمیل مدارک ننمودند بعمل آمد که نهایتاً تاکنون تعداد ۴۷ نفر تأیید نهایی شده و از این میزان ۳۷ متقاضی افتتاح حساب کرده و واریز وجه داشتند.

قاری‌قرآن در خصوص طرح تفصیلی شهر بویین بیان داشت: برای طرح تفصیلی این شهر در حال اجرای کمیته‌های کار هستیم همچنین مطالعات وضع موجود بعمل آمده و آماده ارائه به کمیسیون مربوطه است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان پس از بازدید از پروژه‌های کنارگذر و  تونل خوانسار ضمن بررسی پیشرفت اجرایی و زمانی این طرح ها، دستورات و راهکارهای لازم برای رفع مشکلات مالی این دو پروژه را ارئه داد.

وی با بیان اینکه پروژه تونل خوانسار، دومین تونل بزرگ استان اصفهان است، گفت: با توجه به اینکه جاده اتصالی خوانسار به بوئین‌میاندشت دارای شیب‌های طولی و افقی بسیار تند بود، مطالعاتی بر روی محور انجام پذیرفت و نهایتاً احداث تونل مدنظر قرار گرفت، بنابراین هدف از اجرای این تونل، بهسازی و ایمن‌سازی محور خوانسار به بوئین‌میاندشت بوده است.

قاری‌قرآن با اشاره به اینکه ۱۶ کیلومتر راه‌های دسترسی به تونل خوانسار را در دستور کار داریم، خاطرنشان کرد: این تونل به عنوان شاهراه غرب استان اصفهان تلقی می‌شود و ۳ استان مرکزی-اصفهان-خوزستان را متصل می‌کند که به لطف خدا اتمام آن مزایایی همچون کاهش میزان تردد از گردنه، کاهش زمان سفر و افزایش ایمنی در تردد را به همراه دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص وضعیت پروژه کنارگذر خوانسار که یکی دیگر از پروژه‌های فعال این شهرستان است، عنوان کرد: طول کل این پروژه ۱۹ کیلومتر بوده که ۳ کیلومتر آن در سنوات گذشته با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال خاکبرداری شده و ۸ کیلومتر دیگر طی قرارداد دوم در دست اجرا است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

16 − 8 =