صفحه اصلی » اقتصادی » ثبت بازده سرمایه گذاری مثبت یک، سه و دوازده ماه در غشصفا/ سهام عدالت امروز ۱۰ شهریور چقدر می‌ارزد؟

ثبت بازده سرمایه گذاری مثبت یک، سه و دوازده ماه در غشصفا/ سهام عدالت امروز ۱۰ شهریور چقدر می‌ارزد؟

شیر پگاه اصفهان از جمله شرکت هایی است که بازده سرمایه گذاری در ان در بازه های یک، سه و دوازده ماهه همگی مثبت و به ترتیب 20، 29 و 10 درصد است و در آخرین روز معاملاتی نیز با تقاضا قابل توجه همراه بوده است، در حال حاضر قیمت هر سهم از آن س هزار و 349 تومان است

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۳ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ در اولین روز معاملاتی این هفته شاخص در کانال یک میلیون و ۵۷۵ هزار واحد بود و در آخرین روز معاملاتی هم در کانال یک میلیون و ۵۲۰ هزار واحد قرار گرفت. شاخص در هفته گذشته مجموعه ۱٫۹ درصد افت را تجربه کرد.

شاخص کل هم‌وزن هم هفته گذشته روند بهتری را نسبت به شاخص کل داشت؛ در ابتدای هفته شاخص‌ هم‌وزن در محدوده ۴۶۷ هزار واحد قرار داشت و در پایان هفته در محدوده ۴۵۵ هزا واحد قرار داشت.

بازار در هفته ای که گذشت بعد از رشدی که بازار تجربه کرد، تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز، احتمال قطعی برق در صنایع و همچنین انتظار کاهشی بازار وارد اصلاح شد که به نظر با توجه به آلارم های بازار خیلی زود به روند اصلاحی پایان داد و می توان انتاظ داشت در هفته آتی روند رو به رشد بازار ادامه داشته باشد.

در نمادهای اصفهانی سهام ذوب روی اصفهان در آخرین روز معاملاتی س هزار و 517 خرید شد تا هفته را با کاهش قیمت نسبت به ابتدا به پایان رساند؛ بازده سرمایه گذاری در این نماد در یک و سه ماه به تریتب 10 و 24 درصد مثبت است و در روز آخر معملاتی نیز در محدوده مثبت مورد تقاضا قرار گرفت.

پالایش نفت اصفهان نیز قیمت هر سهم آن در روز معملاتی پایان هفته یک هزار و 433 تومان مورد معامله قرار گرفت؛ بازده سرمایه گذاری در این نماد در یک و سه ماه به ترتیب 19 و 47 درصد است؛ شپنا نیز در این هفته با افت قیمت مواجه بود.

فولاد مبارکه سپاهان که با نماد فولاد در بازار سرمایه حاضر است و از لیدرهای بازار در فلزات به حساب می اید؛ در اخرین روز معملاتی قیمت هر سهم آن به یک هزارو 210 تومان رسید و سرمایه گذاری در این نماد در یک و سه ماه با بازده 13 و 31 درصد همراه است.

شیرپگاه اصفهان از جمله شرکت هایی است که بازده سرمایه گذاری در ان در بازه های یک، سه و دوازده ماهه همگی مثبت و به ترتیب 20، 29 و 10 درصد است و در آخرین روز معاملاتی نیز با تقاضا قابل توجه همراه بوده است، در حال حاضر قیمت هر سهم از آن س هزار و 349 تومان است

*سهام عدالت امروز ۱۰ شهریور چقدر می‌ارزد؟

امروز سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت تحت تاثیر روند بازار سهام به ۱۲ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان رسید. ارزش سبد ۵۳۲ هزار تومانی امروز نسبت به روز گذشته ۱۸۶ هزار تومان و ۱٫۵ درصد رشد را ثبت کرد.

ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سهام عدالت هم به هفت میلیون و ۴۴۶ هزار تومان رسید. همچنین ارزش ۳۰ درصد سهام عدالت هم به سه میلیون و ۷۲۳ هزار تومان رسید.

*عرضه اولیه‌ احتمالی بعدی چیست؟ / سابیک کی به بورس می‌آید؟

از ابتدای سال جاری تا به امروز ۹ عرضه اولیه در بازار سهام انجام شده است. عرضه اولیه‌هایی که البته اکثر آنها نقدینگی بسیار کمی می‌خواست ولی بازدهی درصدی خوبی داشتند.

از این نظر که معمولا عرضه‌های اولیه سود اولیه خوبی دارند، سهامداران استقبال خوبی از آنها می‌کنند. در آخرین عرضه اولیه‌ای که امسال انجام شد حدود دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مشارکت داشتند.

با این وجود معامله‌گران معتقدند عرضه‌اولیه‌های اخیر بسیار کوچک بوده و منتظر عرضه‌های بزرگ نظیر شستا و سیتا هستند.

یکی از این عرضه اولیه‌های بزرگ عرضه اولیه پتروشیمی خلیج فارس است. از سال گذشته خبرهایی مبنی بر عرضه سهام این شرکت بزرگ در رسانه‌ها منتشر شد. با این حال هنوز خبری از زمان این عرضه منتشر شده و اطلاعات کدال هم نزدیک بودن آن را تایید نمی‌کند.

یکی از شرکت‌هایی که به نظر می‌رسد در آستانه عرضه اولیه قرار گرفته، سیمان آبیک است. اطلاعیه‌های کدال و اقداماتی که این شرکت انجام داده نشانه‌هایی از ورود قریب‌الوقوع سابیک به بورس دارد. توثیق سهام شرکت‌های سیمان خوزستان، سیمان ارومیه، سیمان شرق، سیمان بهبهان، سیمان بجنورد و سیمان فارس نو، به منظور تعهدات مربوط به عرضه اولیه سهام شرکت سیمان آبیک یکی از اقدامات این شرکت بوده است. همچنین انتشار پی در پی گزارش‌های مالی در کدال هم دیگر نشانه‌ای است که نزدیک بودن عرضه اولیه این نماد را محتمل می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد