صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر تا ساعت ۹ صبح امروز شنبه با میانگین ۱۳۸ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - شنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مزارع در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش فعال در میدان احمدآباد با شاخص ۱۲۸، خیابان استانداری با شاخص ۱۰۱، باهنر با شاخص ۱۳۸، پروین با شاخص ۱۰۵، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۱۳، انقلاب با شاخص ۱۵۰، میرزا طاهر با شاخص ۱۱۳ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۸ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

وی با بیان اینکه سه ایستگاه پایش هوا در خیابان‌های جی، باغ غدیر، دانشگاه صبح امروز از مدار خارج است، افزود: کیفیت هوا در ایستگاه میدان فیض با شاخص ۷۶، خیابان فرشادی با شاخص ۸۵، رهنان با شاخص ۹۲ و کاوه با شاخص ۱۰۰ وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: کیفیت هوا در شهر سجزی با شاخص ۷۸، شاهین شهر با شاخص ۸۰ نیز در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های دولت آباد، شاهین شهر، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز جوی آرام و پایدار در سطح استان حاکم است و گردوغبار نخواهیم داشت. از این رو به علت پایداری و سکون جو، غلظت آلاینده‌های جوی افزایش یافته است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد