صفحه اصلی » اجتماعی » بنایی محبوب تر و مقدس تر از خانواده در نزد خدا وجود ندارد

بنایی محبوب تر و مقدس تر از خانواده در نزد خدا وجود ندارد

مشاوره خانواده گفت: نهاد خانواده مقدس ترين نهاد انساني نزد خداوند است، آموزه هاي ديني و سيره پيامبران و ائمه معصومين سرشار از توصيه ها، به حفظ و نگهداري کانون گرم خانواده است

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۲ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام سیدعلی اکبر محسنی اظهار کرد:  نهاد خانواده مقدس ترين نهاد انساني نزد خداوند است، آموزه هاي ديني و سيره پيامبران و ائمه معصومين سرشار از توصيه ها، به حفظ و نگهداري کانون گرم خانواده است.

این مشاور خانواده را چهار نوع متزلزل، متلاشی، متعادل و متعالی معرفی کرد و خانواده متعالی را از بهترین انها دانست و افزود: در خانواده متعالی رشد و پیشرفت وجود دارد و اعضای خانواده متعالی می توانند به بهترین جایگاه برسند.

وی راه رسيدن به خانواده اي متعالي و مستحکم را جز با آراستگي به فضايل اخلاقي و مشارکت تمام اعضاي خانواده، راه دیگری ندانست و در این باره گفت: آراستگي اعضاي خانواده به گذشت و ايثار و عفو و بخشس می تواند زمینیه رشد و همچنین رسیدن به خانواده متعالی را فراهم کند.

حجت الاسلام  محسنی به بخشش در خانواده اشاره کرد و ادامه داد: از الزامات رشد و رسیدن به خانواده متعالی بخشش، عفو و گذشت در خانواده است، کسانی که راحت می بخشند، بهتر می توانند رشد کنند و راحت تر می توانند متعالی شوند.

این کارشناس و مشاوره خانواده به نقطه مقابل این مسئله نیز اشاره کرد و گفت: در مقابل عفو و بخشش خشم است که می تواند پایه های بنیان خانواده را متزلزل کند و اعضای خانواده از هم دور کند، چرا که خشم کینه موقت است که می تواند دائمی شود و به خشم دائمی تبدیل شود و همین خشم، حسادت و غیبت و تهمت و…را به همراه داشته باشد که ما را از خانواده متعالی را دور کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد