صفحه اصلی » ورزشی » ظرفیت های خوبی در ورزش قهرمانی داریم/ اجرای عدالت در ورزش یکی از محورهای دیپلماسی خارجی

ظرفیت های خوبی در ورزش قهرمانی داریم/ اجرای عدالت در ورزش یکی از محورهای دیپلماسی خارجی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: ما ظرفیت‌های بسیار خوبی به‌ویژه در ورزش قهرمانی داریم که متاسفانه در حال حاضر نظام سلطه یک نگاه ابزاری و منفعت گرایانه حتی به ورزش نیز دارد به همین خاطر اجرای عدالت و تحقق عدالت در این عرصه اصولا باید یکی از محورهای تلاش دیپلماسی خارجی ما باشد و این با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان ما قابل تحقق است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۵ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۴

محمود عباس زاده در گفت و گو با صاحب نیوز گفت: ورزش یکی از مولفه‌های سلامت و نشاط اجتماعی و یکی از مولفه‌های همبستگی اجتماعی و یکی از اولویت‌های مهم جوانان کشور است، به ویژه ورزش قهرمانی که تجلی آن در رویدادهای بین‌المللی پدیدار می‌شود.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: مردم ما نیز حساس هستند، کشور ما نیز یک کشور تاریخی با تاریخ کهن و با یک تاریخ از افتخارات مختلف است، طبیعتا وزارت خارجه ما هم باید به یک حمایت ویژه از ورزش داشته باشد.
وی افزود: ما ظرفیت‌های بسیار خوبی به‌ویژه در ورزش قهرمانی داریم که متاسفانه در حال حاضر نظام سلطه یک نگاه ابزاری و منفعت گرایانه حتی به ورزش نیز دارد به همین خاطر اجرای عدالت و تحقق عدالت در این عرصه اصولا باید یکی از محورهای تلاش دیپلماسی خارجی ما باشد و این با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان ما قابل تحقق است.
نماینده مردم مشکین شهر در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بنده در حال حاضر خوشبختانه در دو وزارت ورزش و جوانان و وزارت خارجه این ظرفیت را میبینم و بالاخره می‌شود در این زمینه کشورهای موفق را نیز الگو قرار داد و از مدل‌های موفق برخی از کشورهای اسلامی را نیز می‌توان بومی سازی کرد و بنده امیدوارم دو وزارتخانه ما در این زمینه وقت و انرژی بگذارند.
عباس زاده در پایان تاکید کرد: در ۸ سال گذشته دولت و وزارت خارجه تمام سعی و تلاش خود را و به عبارتی تمام تخم مرغ‌های خود را در سبد وزارت خارجه و مذاکره با غرب گذاشت و در برجام از ان استفاده کرد و از بسیاری از حوزه‌ها غافل شدند و بویژه از مهم ترین حوزه که دیپلماسی با همین کشورها بود و یکی از این حوزه‌ها حوزه ورزش بود و خیلی از زمان‌ها حق نمایندگان ما در بسیاری از میادین ضایع شد و طبیعتا این که ضایع نشود باید یکی از اولویتهای سیاست خارجی ما باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد