صفحه اصلی » اقتصادی » توزیع بیش از 61 میلیون لیتر آب با استفاده از تانکر در استان اصفهان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان خبرداد؛

توزیع بیش از 61 میلیون لیتر آب با استفاده از تانکر در استان اصفهان

مدیر عامل آبفای استان اصفهان گفت: از ابتدای تنش آبی در خرداد ماه سال جاری تاکنون با استفاده از 5740 دستگاه تانکر سیار نزدیک به 61 میلیون و 600 هزار لیتر آب بین شهروندان و روستاییان تحت پوشش، توزیع شده است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۶ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ هاشم امینی که به صورت مجازی در بیست و هفتمین نشست کمیته رصد و پایش تنش آبی کشور سخن می گفت، اظهار کرد: از ابتدای تنش آبی در خرداد ماه سال جاری تاکنون با استفاده از 5740 دستگاه تانکر سیار نزدیک به 61 میلیون و 600 هزار لیتر آب بین شهروندان و روستاییان تحت پوشش، توزیع شده است.

مدیر عامل آبفای استان اصفهان افزود: شرایط تامین آب پایدار در تابستان امسال به قدری سخت بود که مجبور شدیم نه فقط در روستاها بلکه در قلب کلان شهر اصفهان نیز به صورت سیار آب توزیع کنیم تا رضایت شهروندان حاصل شود.

وی با اشاره به این که هم اکنون آب مورد نیاز جمعیتی بالغ بر شش میلیون نفر در استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری از سد زاینده رود تامین می شود گفت: برآوردها نشان می دهد ذخیره آب دریاچه سد زاینده رود به 250 میلیون مترمکعب رسیده است و به همین دلیل مدیریت مصرف بهینه آب، باید همچنان سرلوحه همه کارها باشد.

مدیر عامل آبفای استان اصفهان یکی دیگر از مشکلات تامین آب شرب پایدار را قطع برق چاه ها و تاسیسات آبرسانی در طول تابستان عنوان کرد و گفت: برای حل این مشکل و قطع وابستگی به سامانه های برقابی، تلاش این شرکت بر تقویت دیزل ژنراتورها و تولید برق مورد نیاز، متمرکز شده است.

گفتنی است بیست و هفتمین نشست کمیته رصد و پایش تنش آبی کشور به ریاست حمیدرضا جانباز، مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و با حضور مدیران عامل شرکت  های آبفای سراسر کشور  به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد